Nowe Macbooki Pro (2019)

Serio wyglada to ciekawie, ale powiem Ci, że mam nieco dość laptopa. Chodzę z 15-tką od 2 lat i moje może głupie, ale przemyślenia:

  • jak mam to lubię korzystać z touchpada, wiec komputer nawet jak podłączony do dodatkowego monitora jest otwarty i pracuje na wewnętrznej klawiaturze. Wkurza mnie wtedy ciepło obudowy. Zawsze tak jest. Ciepla obudowa i klawisze bleee
  • 2 monitory i przemieszczanie = burdel w pulpitach / oknach. Codziennie coś się przestawi przez zmiany (monitor w trybie extended desktop)
  • wypinanie zewnętrznych dysków - why to jeszcze istnieje :confused: ¯_(ツ)_/¯

Także chciałbym jakaś stacjonarkę, co sobie będzie zawsze włączona i nie będzie w/w problemów, a wtedy może lapka mógłbym się przerzucić na 13-tkę.

Trudne rozkminki

Ja mam z noszeniem laptopa problem taki że przez 10 lat w poprzedniej pracy miałem PC, więc jechałem do pracy w kurtce bez niczego, teraz mam DG, swojego maka z którym śmigam do biura, 13ka mbpro nie jest może jakaś ciężka (świadomie brałem 13ke właśnie wiedząc że będę nosił zawsze na plecach) ale jednak ciężko mi się przyzwyczaić do tego.
Druga sprawa to właśnie to co piszesz, mam monitor w biurze i tak mnie denerwowało to zmienianie się okienek za każdym razem, że kupiłem stacje dokującą, klawiaturę, myszkę i gładzik - efekt - nie otwieram pokrywy laptopa, pracuję na większym monitorze ale jednym - profit - duży jeden pulpit sprawia, że skupiam się jakoś lepiej na tym co mam do zrobienia i nie latam głową lewo/prawo. Używam oczywiście wielu pulpitów ale to na gładziku szybko się przekręca lewo/prawo :slightly_smiling_face:

3 polubienia

O to to to, człowiek w podobnej niedoli.

Wygląda na to, że ma niższe temperatury, nie throttluje: 2019 Macbook Pro 8 Core - Benchmarks and throttling - YouTube

Oczywiście, jego MBP 2018 jest starszy, więc np. pasta na procesorze może mieć gorszą “wydajność”. Anyway, coś poprawili.

1 polubienie

układ chłodzenia jest bez zmian. Poprawa raczej jak była to po stronie samej architektury Coffee Lake’a. Ciekawe, ja ja jednak podjąłem decyzję, że odpuszczam tego bo nie chcę takiego silnego MBP - wolę stacjonarkę. Poczekam do informacji o Macu Pro… jak będzie do 20k to rozważę zakup. Jak nie, to mam nadzieję, że na jesień miniak dostanie nowy procek.

1 polubienie

To jest tak dobre, że nie mogę nie polecić.

4 polubienia

Tak, widziałem od razu jak wyszło. “good morning!”

1 polubienie