NextDNS vs Adguard DNS

Ja przesiadłem się z NextDNS na Control D, ale w obu używam listy HaGeZi Pro, która ogarnia mi wszystko. False-positive’y zdarzają się bardzo rzadko, a w razie potrzeby możesz je zgłosić u autora listy na gicie, który szybko wprowadza zmiany.
Jeśli nie potrzebujesz customowych reguł, możesz zerknąć na darmową wersję, albo na dns0, o którym już wspomniał @cichy1173. Tu jest też świetny deal na Control D (rok z $8, przedłużenie po 5 latach za $10)

1 polubienie

Dalej wiernie na NextDNS :saluting_face: Jak coś się wykrzaczy to dodaję na bieżąco do allow-list, zresztą przez to właśnie po tych kilku latach korzystania już działa wszystko na ogół nieinwazyjnie :smiley:

ja uciekłem z wszystkich tych rozwiązań do cloudflare + ublock + privacy badger. na mobile mam surfsharka wymuszonego chyba ze jestem w domu, mniej kucowania a działa tak samo dopsze:)

Dokładnie tak samo. Wszystkie sprzęty + router. Do tego płatny adguard jakby coś jednak się prześlizgnęło

Dalem szanse ControlD.
Calkiem fajnie dziala. Na tyle fajnie ze skorzystalem z oferty 5 lat :smile: Za 5 lat sie bede martwil co dalej. Na razie wszystko ladnie smiga na karzdym urzadzeniu. Wiec jestem zadowolony.

3 polubienia

Z tego co wiem w dowolnym momencie możesz przejść na wyższy plan z możliwością zmiany lokalizacji (jak VPN dla streamingu) za $10/rok i ta cena zostaje na zawsze. Ja u siebie na razie nic nie zmieniam, ale na koniec piątego roku pewnie się na to skuszę. Poza tym zanim te 5 lat minie…

Przychodzę z pytaniem dotyczącym właśnie płatnych DNS, jak sytuacja u Was? Z czego korzystacie?

Wrzucam mini ankietę, ale właściwie chciałem się dowiedzieć jak sytuacja z false positives? We wrześniu testowałem nextdns i sytuacja była taka sama jak wcześniej - niektóre, dziwne usługi (typu czat w PS5, iMessages) były przez NextDNS zablokowane mimo że w logach żadnych bloków nie widziałem. AdGuard DNS fajnie działał, chociaż nie jestem w pełni przekonany (nie podoba mi się trochę panel albo go jeszcze nie rozumiem). Wiem, że jest ControlD, ale jak oni reklamują, że można tam kupić na stacksocial 5 lat w cenie roku, to brzmi to martwiąco (czy oni za 5 lat będą istnieć?).

  • NextDNS
  • ControlD
  • AdGuard DNS
  • Pokaż wyniki bo ja nie korzystam z takich usług
0 głosujących

W domu blokuję poprzez Adguard Home. Poza domem, na telefonie, używam NextDNS. Jeśli jednak pracuje poza domem na laptopie, to wykorzystuję wtedy router GLINET Opal z VPNem Mullvad poprzez Wireguard już z włączonym blokowaniem reklam itd.

Ja mam wszędzie adguard selfostowany u siebie, jak jestem poza domem to telefon przełącza mi się i tak sam z siebie do VPN-a domowego gdzie sam VPN (WireGuard) wstrzykuje jako DNS adguarda. Działa to od jakiś 2 lat super.

Ja mam tak samo tylko na redundantnym pi-hole. Polecam ten styl życia :grinning:

1 polubienie

Używam Control D od wczesnej bety (ponad 2 lata) i uważam że to najlepszy DNS blokujący reklamy dostępny na rynku. Mają świetne community, częste aktualizacje i rozwój produktu w odróżnieniu od NextDNS u którego ostatnio jest cicho. Nie odczułem żadnych problemów z iMessage. Nawet jeśli miałyby się pojawić, to w odróżnieniu od NextDNS, jeśli dodasz regułę odblokowującą, działa ona od razu, a nie po kilku minutach. Na co dzień stosuję listu blokujące od HaGeZi, które blokują wszystko, co potrzebne przy jednoczesnym niesprawianiu problemów.

Oferta na SS pomaga im zebrać dodatkowe fundusze, co widać po szybszym rozwoju, poszerzaniu sieci i nowych ficzerach.

Odpowiadając na obawę o istnienie za 5 lat – właściciele Control D to ludzie, którzy stoją za Windscribe, który istnieje od 2016. Nie wiem co musiałoby się stać, gdyby się nagle zawinęli.

Dodam, że Control D można używać za darmo, bez ograniczeń, ale i bez możliwości tworzenia własnych reguł. Jeśli ktoś nie ma wielkich wymagań, powinno sprawdzić się idealnie również do testów.

Free DNS Resolvers – dostępne są również wspomniane listy od HaGeZi

1 polubienie

NextDNS niby jest super: ma zajebisty panel, łatwy w konfiguracji, niby wszystko świetnie działa, a potem okazuje się, że mam jakieś dziwne problemy typu: nie chce się odświeżyć playlista w Apple Music, nie mogę odtworzyć podcastów, zgłaszają mi się jakieś błędy z systemu… Do tego mam wrażenie, że bateria szybciej mi leci jak mam włączony NextDNS…

NextDNS na routerze + dodatkowo na wszystkich urządzeniach, których używamy poza domem (nie przez apkę, tylko jako profile w systemie). Raz na jakiś czas muszę coś odblokować jak mi ktoś zgłosi, ale poza tym nie mam jakiś większych problemów. Do tego płatny adguard do reklam/kosmetyki, których nextdns nie może zablokować. Używam takiej konfiguracji od jakiś 3-4 lat

U mnie NextDNS od 2019 i nigdy nie miałem problemów, jakie były wspominane w tym temacie, więc bardzo sobie chwalę.

Przez jakiś czas miałem podobnie (w sumie też podobnie jak @karol.morawski ) czyli PiHole z Wireguardem. Później jednak zmieniałem hw i nigdy do tego nie wróciłem