NextDNS vs Adguard DNS

Jakie macie doświadczenia?
Używam bezpłatnie NextDNS (mieszczę się jeszcze w limicie 300.000 zapytań) i poza drobnymi problemami, że często blokuje za dużo to generalnie jestem zadowolony.
Ostatnio jednak zauważyłem, że AdGuard ma promocję na licencje swojej aplikacji.
Zastanawiam się czy się skusić i który jest lepszy do ochrony DNS (no i ważne jest dla mnie też jak drenuje baterię. NextDNS swego czasu drenował mocno, ale naprawili to).

Kolejne pytanie: używacie na Macu Adguard for Mac czy Adguard for Safari?

Dla mnie next > adguard i 1blocker, bo nie pokazuje, ze jesteśmy połączeni z VPN :wink:
Ale ja w ogóle olalem to po wejściu iCloud private relay. Używam 1blockera (wtyczek, nie firewalla) i jestem w pełni usatysfakcjonowany. Next miał za dużo false positivów nawet po odhaczeniu części list.
A w aplikacjach to się nauczyłem, ze jak nie ma IAP do usunięcia reklam, to od razu wywalam i tyle.

3 polubienia

nextdns (płatny) i ublock orgin odysfiaja większość mojego internetu:)

2 polubienia

To prawda. Oraz mam takie wrażenie, że NextDNS nie wyrabia czasami z odpowiedziami na zapytania. Blokował mi czat głosowy w PS5. Blokował jakieś z dupy rzeczy, których nie mogłem w żaden sposób odblokować i jak zmieniłem DNSy na 1.1.1.1 to pomogło. Teraz dom funkcjonuje dalej na NextDNS, ale… ale chyba nie będę przedłużał subskrypcji (mam roczną chyba do maja)

3 polubienia

i na coś innego zamieniasz Paweł, czy będziesz po prostu używał 1.1.1.1? Ja testuję teraz AdGuard (płatny dla iOS). Ustawiłem tam AdGuard DNS ale mam wrażenie ze bardziej telefon mi się grzeje niż przy NextDNS (ale za to nie mam problemów z blokowaniem rzeczy ważnych).
Zobaczę po kilku dniach

Albo cloduflare albo google dns, po prostu internet wtedy działa i mi się nie chce z tym walczyć

a któryś z nich blokuje reklamy?

Nope, od tego będzie 1blocker, no nie da rady chyba inaczej

1 polubienie

Tak BTW:

Polecam zerknąć na AdGuard Home. Hostuje się go jak Pi-hole, jest to taki jego zamiennik, ale wg mnie dużo lepiej działa.

A dlaczego nie uzywasz firewalla? Zainstalowalem sobie wczoraj 1Blocker dla testow u siebie na telefonie. Ale w sumie fajnie by bylo miec tez ten firewall wlaczony.

Bo wtedy nie działa iCloud Private Relay.

1 polubienie

A ja Wam powiem, że mam praktycznie wszystko włączone w NextDNS, list też mam kilka dodanych i jest ok, pare rzeczy dodalem do whitelist-y i tyle. Bardzo podoba mi się ich “Parental Control”, a na telefonie mam “Lockdown”.

2 polubienia

Ja od siebie polecę ControlD. Blokady działają bardzo dobrze, a super bajerem jest proxy działające na poziomie DNS.

Kurczę - chyba będę musiał zrezygnować z AdGuard for Mac i zainstalować AdGuard for Safari, bo przez filtrowanie całego ruchu nie działa mi Apple Private Relay…

1 polubienie

Nic się nie bój. Ja zrezygnowałem z nextdns (do którego jak już wspomniałem i tak miałem sporo zastrzeżeń) w dzień wwdc i zainstalowałem 1Blocker. Nie zauważyłem żadnej różnicy szczerze mówiąc. Właściwie to jest na plus, bo reklam nie ma, a nie ma sytuacji w których muszę włączać VPN, żeby obejść nextdns, bo mi się strona nie ładuje.

1 polubienie

Zrobiłem dokładnie tak samo jak @piotrek69 skuszony jego opowieściami :wink:
Dziala bardzo fajnie. Nie zauważyłem żadnej różnicy pomiędzy NextDNS a private relay plus 1Blocker.
Plus. 1Blocker na jednym abonamencie działa mi i na telefonie i na macu.

1 polubienie

“Wszyscy maja Mambę, mam i ja.” Nawet twitter zaczął działać. Podziękował.

1 polubienie

Wracam do pytania w 2023 roku. Czy coś się poprawiło w NextDNS? Jak false-positives?

Ja używam przy LTE na smartfonie. Nadal jest całkiem sporo false positive, zresztą podobnie do dns0, które oferuje NextDNS. Lepszym wyborem, moim zdaniem, jest hosting AdGuard Home lub PiHole w domu.