Narzędzia ogrodowe

Cześć. Zakładam temat, bo potrzebuję porady w wyborze dmuchawy/odkurzacza ogrodowego. Macie jakieś sprawdzone modele? Elektryczne na kablu odpadają, tylko aku albo spalinowe. No i żeby nie było, że tylko pytam, to podzielę się wrażeniami z ostatniego zakupu: akumulatorowa piła łańcuchowa na drążku teleskopowym: https://allegro.pl/oferta/pilarka-okrzesywarka-wysiegniku-akumulatorowa-18v-9332897189

Generalnie jak na takie maleństwo zaskakująco dobrze sobie daje radę, gałęzie grubości ręki nie są żadnym problemem, a wygoda w porównaniu do gimnastyki na drabinie z klasyczną pilarką łańcuchową :grinning: nieporównywalna.

1 polubienie

Ja używam karchera WD 3 i mi styka, ale jak większej mocy potrzebujesz to WD5. Solidny sprzęt. Odkurzam nawet kostkę brukowa - lepsze to niż bieganie ze szczotą. Worki po 18 czy 19kg. Myślałem sam o aku, ale jednak odpuściłem bo potrzebowałem konia pociagowego, który nie będzie się pierdolił w tańcu. Tu nawet wodę można zebrać bez problemu

Dobry temat. Ja ostatnio szukałem myjki ciśnieniowej. Kupiłem lidlowa parkside 2400w, co nie było łatwe, bo są one"reglamentowane" :wink:
Gdyby ktoś był zainteresowany to napiszę więcej.

Ja ostatnio przycebuliłem i zakupiłem takie sprzęty:
https://allegro.pl/oferta/pila-spalinowa-4-3km-pilarka-45cm-full-opcja-52cc-9081767441
Całkiem spoko, ale wiadomo - łańcuch pasuje dać do ostrzenia już na dzień dobry :smiley:

https://allegro.pl/oferta/kosa-spalinowa-podkaszarka-titan-ttl530gbc-nowa-9270486266
A tu mam uśmiech za każdym razem jak ją odpalam :smiley:

Czemu?
Mam chińska kosę z Biedronki i poza wężykiem paliwa który wymieniłem bo pękł to działa. Koszt był podobny ale nie wywołuje u mnie uśmiechu

Z kolei piłe mam elektryczna z Obi chyba, też tania ale działa. Ale ma wadę, łańcuch sie luzuje, i trzeba co jakiś czas pokręcić śrubka aby napiąć.

Mam jeszcze nożyce elektryczne i też dają radę, ostatnio strzygę kilkumetrowe tuje.

Teraz myślę nad urządzeniem do rozdrabniania gałęzi.

Przypadkiem to mi wpadło ostatnio na YT, może jakoś nakieruje co i jak, lubię takie testy bo są prawdziwe :slight_smile:

2 polubienia

Dzięki, pooglądam. Dziś Lidl przysłał mi wiadomość że niestety myjka się wyprzedała. Bardzo nieładnie z ich strony.

napisz coś więcej o tej myjce. Używałem Karchera K4 i była w sumie ciut za słaba.

Mam k4 i K7.
Teraz, po zakupie, wiem że do moich wymagań najlepsza by była seria HD szara.

Wiem tyle co z YouTube. Jest stosunkowo mocna, w miarę solidna - jak na swoją cenę. Tanie Karcher mają zła opinię, chyba dopiero k7 jest ok - mniejsze wersje są już plastikowe.

Ja mam model z Castoramy -najtańszy macalister i działa, jedynie obudowa wymagała lekkiego tuningu. Jak chcesz to mogę jutro za widoku zdjęcia zrobić.

Widziałem jak wyglądają. Pytanie jak działają?

Poluj na promocje. Ja za HD5/17CX PLUS zapłaciłem 3000zł, czyli niewiele więcej niż K7, a różnica wydajności i trwałości spora, pisałem o tym zresztą w innym wątku.

1 polubienie

Ja tam gałęzie zbieram na kupę aż wyschną i robię dzieciakom ognisko z kiełbaskami, rozdrabnianie zbędne :slight_smile:

Niestety przy obecnej pogodzie nie nagram Ci filmu z działania bo ciągle pada a poza tym jakbym w boże Ciało odpalił to by mnie zlinczowali :joy:
Ale mogę powiedzieć tak - gałęzie do grubości kciuka ciacha na wiórki ale na problem jak jest dużo liści a szczególnie igieł dlatego dokonałem poprawek w projekcie i jest dużo lepiej.

Przy wymiarach działki na jakiej jestem i fakcie, że dom jest drewniany duże ognisko nie jest bezpieczną opcją :stuck_out_tongue_closed_eyes:

1 polubienie

daje rade!

1 polubienie

Skoro wątek dotyczy narzędzi ogrodowych, to łapie za łopatę i odkopuję ten temat. Jestem na etapie zakupu myjki ciśnieniowej. Korzystał ktoś ze sprzętu marki Stalco i mógłby podzielić się opiniami?

1 polubienie

Z myjkami Stalco nie mam doświadczenia, ale miałem kilka ręcznych narzędzi stalco i generalnie nie były warte swojej ceny, taki przepłacony chińczyk, ale może z myjkami jest inaczej.

1 polubienie