💰 Najlepsze z kategorii „tycoon”

Całe dzieciństwo zagrywałem się w RollerCoaster Tycoon (i wciąż czasami klikam w nią na iPadzie), sporo radości znalazłem także w Pizza Connection 2, a z nowszych produkcji doceniam szczególnie Cities: Skylines i Two Point Hospital. Gracz jednak ze mnie żaden, więc domyślam się, że sporo gier mnie ominęło. Jakie tycoony są Waszym zdaniem najlepsze?

3 polubienia

Airline Tycoon <3

Ponadto pamietam jeszcze grę Capitalism 2.

4 polubienia

Cities Skyline jest fantastyczne, ale muszę przyznać, że to gra, w której trzeba mocno się zagłębić. W pewnym momencie przerosła mnie.

2 polubienia

i do dużych miast trzeba mieć potwora, a nie komputer, bo mocno spada fps

W sumie ciekawe czy bedzie potrafiło zrobić użytek z m1 i jego neuro procesorów. W tej chwili pewnie wykorzystuje gpu do liczenia zależności miasta.

Ja to chyba najbardziej zagrywałem się w Faraona, trochę w SimCity. Bardzo cieszę się z powstania tego tematu, co możecie polecić na iPada?

Ja podziwiam ludzi, którzy umieją w takie gry - ja to za głupi jestem, raczej Gears of War niż simcity :smiley:

Oo! Mój temat :grin: Jestem bardziej w temacie transportowych tycoonów. Zaczynałem od Railroad Tycoon, lecz był dla mnie za trudny (miałem ok 10 lat gdy zacząłem w to grać). Potem wciągnąłem się w gry z miejskim transportem, ogrywałem Traffic Giant jak szalony. Potem, z nowszych czasów, weszło Cities in Motion jedynka i dwójka. W 2 części dodali europejskie miasta, uwielbiam mapę Liverpool i ich osobne dzielnice. Niesamowicie szybko się korkują, jest wyzwanie, by odciążyć drogi.

Teraz gram w Transport Fever 2, zaczynałem od Train Fever - widać postęp studia w tworzeniu gier.

W sumie od CIM gram w opcji sandbox. Olewam kampanie i lecę się bawić. Tworzę różne zmyślne trasy, kombinuję nie patrząc na koszty. Tworzę złożone skrzyżowania tak, by pociągi czy metro miały swobodny przejazd, a zarazem by nie wyglądało to nienaturalnie. W Transport Fever 2 zacząłem sandbox brać na poważnie. Czyli nadal nieograniczona kasa, lecz tworzę trasy i linie tak, by były zyskowne. Dzięki temu mogę stworzyć skomplikowaną magistralę kolejową kosztującą miliardy i czekać na zyski w późniejszym terminie.

Mój absolutny faworyt: Transport Tycoon
a najlepsze to jest rozwinięcie - zmiana rozmiaru mapy, nowy środek transportu (tramwaje), polska wersja językowa, granie przez internet, mody, nowe AI, skórki (np inny set pociągów - niemieckie, amerykańskie, nawet polskie), możliwość lepszych tekstur (z 8bit na 32bit), ciągle rozwijana i fixowana.

4 polubienia

Trochę nocek zarwałem z tą grą

1 polubienie

Airline Tycoon i Railroad Tycoon, am old :joy:

1 polubienie

Polecam Prison Architect. Dużo czasu spędziłem w tej grze jeszcze w early access, a z czasem coraz więcej mechanik było dodawanych.

Przy OpenTTD też sporo czasu spędziłem, ale jest już tak archaiczne że łatwo się od niej odbić.

Trzecie co mi przychodzi do głowy to seria Tropico, ja grałem w Tropico 3 i 4, grało się przyjemnie, chociaż mam wrażenie że były dość latwe.

2 polubienia