Nadgryzieni – w każdy piątek o 9:00 na żywo (z wideo) i tego samego dnia jako podcast

Nadgryzionych podejrzewam, że wiele osób kojarzy, ale od zeszłego miesiąca są w częściowo nowym składzie i jakkolwiek niewiarygodne może się to wydawać – co tydzień nowy odcinek! Jakoś tak wyszło, że w nowej formie @Moridin prowadzi ten podcast razem ze mną ¯_(ツ)_/¯. Nadgryzieni już od lat nie są tylko o Apple, ale teraz tematyka pewnie urozmaici się jeszcze bardziej, chociaż wciąż będzie krążyć wokół technologii.

Tutaj dzisiejszy odcinek w formie wideo:

W live początek zawsze będzie luźniejszy i lekko testowy – dopiero po kilku/kilkunastu minutach zaczyna się część lecąca do podcastu.

Jesteśmy też we wszystkich aplikacjach podcastowych jako Nadgryzieni, w dużo lepszej jakości audio (szczególnie z mojej strony), ale pracujemy nad tym żeby na żywo było równie dobrze i chyba mamy już sposób.

Listen_on_Apple_Podcasts_by_Moridin_300px

Listen_on_Overcast_FM_by_Moridin_300px

Listen_on_Pocket_Casts_by_Moridin_300px

Listen_on_Spotify_White_by_Moridin_300px

Listen_on_RSS_by_Moridin_300px

14 polubień

Na live to nie ma szans, dla mnie to tak samo jak tv nie do zrobienia. Ale podcast jako że to AoD słucham ciągle i byłem w wielkim szoku jak mi się pojawił nowy odcinek na liście w overcast xd

4 polubienia

Co tu się…‽

4 polubienia

Dzisiejszy odcinek nagrywamy już za chwilę //update: odcinek już nagrany, zaczyna się od 22 minuty:

6 polubień

W ogóle kto wpadł na pomysł nagrywania w środku nocy? :smiley:

Nagrywamy równo w momencie mojego powrotu ze śniadania – o 14:00 mojego czasu lokalnego :tipping_hand_man:t3:

Z moich ankiet jak robiłem webinary i z doświadczenia znajomego, nagrywającego live kilka razy w tygodniu – zaczynając po 9:00 oglądalność bardzo spada, bo ludzie muszą się brać do roboty ¯_(ツ)_/¯. Lepiej o 8:00, ale dla nas to trochę za wcześnie. A 19:00 czasu Pl, która byłaby idealna, dla mnie odpada.

1 polubienie

Niezdrowo jeść śniadanie tak późno :slight_smile:

1 polubienie

Dzisiaj mówiliśmy o przewidywania dot. wtorkowego Apple Eventu i o pozostałych nadchodzących rzeczach od Apple. Dla odmiany, tym razem wersja wideo miała problemy z obrazem, a nie z dźwiękiem :sweat_smile:

Audio w aplikacjach podcastowych i tutaj: 306: Wszystko co wiemy o kwietniowym „Spring Loaded” Apple Special Event | Retro Rocket Network

Video (od 29 minuty):

2 polubienia

Jesteśmy live po evencie dzisiejszym:

2 polubienia

Dzisiejszy odcinek zaczyna się w 0:28:27:

3 polubienia

Nie będę linkował wszystkich odcinków, bo zainteresowani już pewnie zasubskrybowali, ale ten muszę - epizod o VR :blush:

Oczywiście jest też we wszystkich aplikacjach podcastowych.

4 polubienia

Cały czas nagrywamy co tydzień, ale teraz daję znać o nowym odcinku, bo od poprzedniego epizodu trochę pozmienialiśmy, żeby podcast był strawniejszy. Czyli koniec z przerywaniem tematów, żeby się odnieść do offtopicków na czacie. Poza tym rozdziały w podcast playerach są teraz dużo czytelniejsze i od jakiegoś czasu, w niektórych odcinkach, jest też kącik filmowo-serialowy (w poprzednim epizodzie było o Wielkiej Wodzie i o tym, jak Wojtek układał w '97 worki z piaskiem we Wrocławiu, o Top Gunach i o Jefferym Dahmerze).

A w ostatnim odcinku rozmawialiśmy o nowościach Apple (tych pokazanych bez konferencji):

W każdym podcast playerze znajdziecie to jako “Nadgryzieni”. Nawet w Spotify :face_vomiting:

3 polubienia

czyli jest szansa że skończy się marudera Follow up ?

Musisz posłuchać, żeby się przekonać ¯_(ツ)_/¯. Jak jest na co marudzić, to dalej marudzimy, ale pozytywne tematy też są! :sweat_smile: :innocent:

1 polubienie

marudin tylko marudzi :thinking: jemu nic nie pasuje, on chce mieć prosto, bez problemów, nic nie podłączać najlepiej, żeby to działało bez wtyczek, bez kabli, bez robienia czegokolwiek, ale za razem kosztowało grosze, było super jakości, nie bubel… ten gość nie uznaje żadnych kompromisów, to już Fox mniej marudzi niż on, nawet jak Ty mu coś chcesz wyjaśnić to on sobie nie daje wyjaśnić i musi być po jego stronie, jego zdanie :man_facepalming: ja jestem czasem zaskoczony że masz siłę z nim gadać bo ja bym tego gościa już dawno udusił za to, a te follow up i odnoszenie się do czatu to moim zdaniem porażka.

3 polubienia

Nie wierzę.

1 polubienie

musiał byś posłuchać żeby uwierzyć ale nie będę namawiać to musi być świadoma decyzja :wink:

Dobrze pamiętam, że w YesWasie był kiedyś temat Moonswatcha? Tego zegarka Omega x Swatch :thinking:. Jak kogoś on interesuje, to w Nadgryzionych 415 jest recenzja, info jak się ma wobec innych zegarków w tej cenie i jakim cudem udało się go kupić. W app podcastowych jak zwykle z rozdziałami: ‎Nadgryzieni - Rozmowy o Tech: Moja nowa Omega już podwoiła swoją wartość on Apple Podcasts. Jest też wersja YT bez rozdziałów:

https://www.youtube.com/live/GGWVx9JInEI?feature=share&t=402

A skoro na forum jest temat o tatuażach, to dwa odcinki temu głównym tematem było robienie Horimono (i wyjaśnienie filozofii jaka stoi za tymi japońskimi tatuażami). Audio: ‎Nadgryzieni - Rozmowy o Tech: Zacząłem robić tatuaż całego ciała on Apple Podcasts

https://www.youtube.com/live/DmqpafjTt_w

Zrobiliśmy z tym porządek :innocent:. Od kilku miesięcy już tylko info z czata odnoszące się do tematu, ew. inne pomiędzy tematami.

Edit:
@pawelorzech coś się zepsuło – przestało osadzać YT player w postach :disappointed:

3 polubienia

kurde dopiero teraz zuważyłem że jest temat z nadgryzionym:) kilka razy jak Wojtek głupoty opowiadał albo zaślepienie japkowe mu się włączało to chciałem mu pojechać na imagazyne, ale jakoś zawsze odpuszczałem. ale tutaj nie bede miał oporów:)

3 polubienia

japkowe zaslepienie to norma wsrod takich osob. Uzywam Maca od 7 lat i troche mnie boli wybielanie na sile wszelkich wad w sadzie. Szczytem był niejaki Miłosz, nie wiem w jakim podcascie go sluchalem (MacGadka albo Kompot) - wszytkie, ale to absolutnie wszystkie (nawet te głupie) decyzje probowal uzasadniac. Nawet gdy samo Apple przyznawalo ze dane rozwiazanie sie nie sprawdzilo, i wycofywalo sie z niego. Tyllko wtedy to byla “smiala decyzja o wycofaniu ze slepiej uliczki”. Kompot tez ma swoje za uszami, bo czesto jest tam “nie znam sie jak to jest w Windowsie, ale w Macu na pewno jest lepiej”. No coz, ja sie juz przyzwyczailem, i po prostu rezygnuje z subskrypcji takich podacastow.

5 polubień