Na Telegramie warto zobaczyć X

… niech X będzie grupą/kanałem/botem, który według was warty jest uwagi. Mam taką listę, botów, z których korzystam. Myślę, że może się wam coś przydać :slight_smile:

Boty:

  • @telegraph - właśnie piszę na telegra.ph - to jest “manager” do tego serwisu
  • @TweetItBot - Twitter w Telegramie (ale tylko do wysyłania, nie działa niestety streamowanie do nas mentionów, itd. ale można je pobrać na żądanie)
  • @etlgr_bot - email w telegramie, przydatne do np. serwisów, gdzie nie chcecie podawać waszego maila
  • @DropmailBot - to samo co wyżej, ale tylko po to, żeby tworzyć maile
  • @ShortUrlBot - wysyłacie link, on wysyła skrócony
  • @to_kindle_bot - wysyła ksiązki na kindla
  • @TheFeedReaderBot - rss w Telegramie (za darmo do 10 kanałów)
  • @keepa_bot - powiadomienia o zniżkach na Amazonie
  • @tlgurbot - wysyłasz do niego plik i dostajesz link publiczny
  • @NephoBot - bot do trzymania plików. Taki telegramowy dropbox
  • @YesWasDiscourse_bot - bot do naszego forum

Kanały:

Grupy:

4 polubienia

To z mojej strony będzie trochę naklejek:

3 polubienia

Nie polecam! Po wejściu w link nakazuje wyłączyć adblocka i otwiera reklamy w innych kartach. Short url w Google i 1. Wynik o wiele lepiej działa.

2 polubienia

Zrobiłem grę w Telegramie i nawet ogarnąłem serwer, żeby działała w miarę stale. Jak ktoś chce to zapraszam do zabawy. Teraz to jest dopiero wstępna wersja, pracuję nad fajniejszą.

(giera nie działa bo mi się free 30 dni serwera skończyło, może to ogarnę jeszcze)

3 polubienia

O, mam kolejną fajną, telegramowską rzecz: można sobie robić backupy!

Przykład? Mam archiwum vine’ów, które lubię oglądać - więc zrobiłem sobie prywatny kanał z nimi i mogę je tam oglądać.

A coś bardziej dla Was? Mam kopie bezpieczeństwa wszystkich plików YWP oraz KJTJ. Więc oprócz wrzucenia ich na iCloud, wrzuciłem też je na telegram (KJTJ, YWP się jeszcze wrzuca, bo to 17GB). Wspaniały pomysł? A jakże.

KJTJ: Telegram: Contact @ktojetenje

YWP: Telegram: Contact @odcinkiyeswaspodcast

To jak przeniesiesz, to będziesz mógł je udostępniać z Telegrama z pominięciem ZenBoxa? :wink:

1 polubienie

Znaczy - techniczne rzecz biorąc to jest możliwe, ale nie będziemy się w to bawić, bo to za dużo roboty i za mały zysk. (Można zrobić RSS z publicznego kanału na telegramie i ten RSS wypuszczać jako podcast - CHYBA, ale pewności nie mam). Zrobiłem to raczej dlatego, żeby mieć po prostu kopię zapasową, “interaktywną” i pod ręką.

W tym Telegramie serio da się zrobić praktycznie wszystko. Prawie jak WeChat!

1 polubienie

Nie, nie będzie

dziekuje za info
w miedzyczasie doszedlem do tego i chcialem usunac ten post ale nie bylo latwo :wink:
ale juz moderatorzy ogarneli sprawe. dziekuje all

2 polubienia

Uznałem, że skoro pojawiła się odpowiedź, a pytanie może się pojawić ponownie, to dobrze będzie jednak go zachować… :slight_smile:

1 polubienie

Podbijam. Może ktoś coś fajnego ostatnio widział? Kanał / bot?

Ciekawostka, od dziś naszą grupę można znaleźć o tutaj: https://yeswas.club

3 polubienia

Powiadomienie o wydaniu aktualizacji iOS :raised_hands:

2 polubienia

Historyczne zdjęcia z kontekstem:

4 polubienia

Lekkie odkopanie tematu:

Informacje na temat wydarzeń (aktualnie protestów i demonstracji) w Warszawie Telegram: Contact @gdziecowwa

2 polubienia

Już miałem zakładać nowy temat - ale znalazłem to więc odkopuję:

2 polubienia