Monitory LG z USB-C doświadczenia

Ja ma takie coś:
LG 27UL850-W 4K HDR z Macbookiem Pro 13 M1
i niestety wszystko było by dobrze, gdyby nie to, że jak się włączy w nim HDR to kolory szaleją. Nie wiem co z tym zrobić. Mam od niedawna, więc na razie w sumie czekam, może jakaś poprawka w sofcie będzie czy coś, nie wiem. W trybie bez HDR działa bardzo fajnie ładuje, porty USB działają itp.

Czyli z kolorami potwierdza się to co napisał @arsen bo widzę że ten sam model monitora.

Ja mam 32UN880-B i potwierdzam, po włączeniu HDR obraz wygląda jak gunwo, tylko nie wiem czy to wina monitora czy MacBooka, bo nie mam innego źródła, żeby zweryfikować.

Tez potwierdzam, z HDR jest tragedia, mam nowego MacBook Pro, wiec sprzęt po tej stronie raczej nie jest winien.

1 polubienie

Wspólnym mianownikiem oprócz LG jest w tej dyskusji M1, więc nie wyciagałbym pochopnych wniosków :grin:

1 polubienie

Mnie to prawnik tłumaczył inaczej. Jak kupuję lodówkę, żeby chłodzić napoje, które piję w pracy, to mam prawo do zwrotu takie jak konsument. Jak kupuję lodówkę, bo mam firmę, której celem jest przechowywanie schłodzonych rzeczy, to nie mogę zwracać jak konsument.

1 polubienie

pod windowsem i pod Mac, jak włączam w systemowych opcjach monitora ‘HDR’ to robi się ‘dziwnie’. Ja się nie znam, nie mam pojęcia co to HDR powinno robić, choć niby mam to w TV i w telefonie, to dalej mi się wydaje, że to tylko trzy literki i chłyt małketingowy. Bo nie widzę różnicy.

Podobnie mam w Apple TV 4K, wydaje mi się ze od momentu zainstalowania tvOS 15.

Chyba musiałbym mieć dwa takie same monitory obok siebie, jeden w trybie HDR, drugi bez, i puścić na nich ten sam materiał wideo, żeby sprawdzić czy zobaczę różnicę.

W zasadzie monitor z hdr jest fajny tylko dla materiałów z HDR właśnie - bo na zwykłym wyglądają po prostu źle

ja mam na lg 27” włączony hdr tylko dla aplikacji full screen - czyli gierek ale czy jest jakas roznica nie wiem. jak jest włączone hdr dla wszystkich trybów to przełączanie pomiedzy full screen a windowed to jakis koszmar. tak samo wychodzenie monitora z uspienia nim wszystko załapie to jakies 10 sekund mija. sprawdzane na w11 i gfx 3070 jak to na cos naprowadzi.

Pod MacOS wszystko nadal płynne, żadnej różnicy, poza kolorami. Ale fakt, włączyłem treść HDR z YT i wygląda to już ok :slight_smile:

EDIT:

w zwykłym trybie to wygląda jak profil flat w kamerach który dopiero przeznaczony jest pod Color Grading.

1 polubienie

Mam ten drugi monitor od tygodnia. Na razie problemów nie ma, ale laptopa pod USB-C mam na stałe wpięte, nie ruszam tego w ogóle.
Tez trochę mnie opinie o psującym się USB-C wystraszyły, ale zaryzykowałem.

1 polubienie

Powiedz proszę, czy ta podstawa jest stabilna? Ekran na niej się nie chwieje przy ruchach biurkiem np. Podczas pisania na klawiaturze?

Stabilna, nie chwieje się, ale też mi biurko nie lata przy pisaniu, jest dość masywne :wink:

Jedynym minusem podstawy jest jest głębokość, czyli nie jestem w stanie monitora oddalić tak jakbym chciał (bo by spadł z biurka), jest trochę za blisko. Ze względu na konstrukcję biurka nie wiem czy ramię uda się jakikolwiek zamontować, jeszcze nie sprawdzałem tematu.

1 polubienie

Super, dzięki za odpowiedź. Używasz może tego monitora z makiem?

W internecie czytam, że jeśli do maca podłączy się monitor o rozdzielczości mniejszej niż 4k, to czcionki i interfejs jest zblurowany, nieostry, bo mac nie używa jakiegoś trybu HiDPI (nie znam się na macach). Problem jest opisany np. tutaj: This is why your external monitor looks awful on an M1 Mac • The Register

Nie sprawdzałem z MacOS. Mam laptopa z Win po USB-C i stacjonarkę z Win po DP.
Mój MBP ma tylko HDMI (przejściówek na USB-C i DP nie mam), więc będę mógł to sprawdzić. Najpóźniej w weekend dam feedback.

1 polubienie

Jak teraz wyglada u Ciebie sytuacja z SOH baterii ? Ile czasu masz juz go podpiętego na stale przez usb-c?

Mam go podpiętego od nowości czyli jakies 4 miesiące, MacOS pokazuje

Maximum Capacity: 100%

1 polubienie

Apropo monitorów LG, ja chce sam ten uchwyt! (akurat dzisiaj zamówiłem drugi LG 24" Ergo.
Zna ktoś kogoś w LG? :slight_smile:

1 polubienie