Migracja strony w Wordpress

Czy strona zbudowana w Wordpress wymaga jakiejś specjalnej konfiguracji po przeniesieniu na nowy hosting? Long story short, ktoś zbudował stronę znajomej i wrzucił na hosting A. Teraz znajoma chce mieć stronę na hostingu B. Powiedziano jej, ze wymaga to sporo dodatkowej pracy, co wiąże sie z dodatkowymi kosztami.

Przepięcie DNS, odtworzenie backupu bazy, przeniesienie statycznego contentu. Moim zdaniem max godzina pracy.

4 polubienia

Zgadzam się. Jeśli są to “normalne” hostingi to ktoś ogarnięty powinien zrobić to w miarę szybko :slight_smile:

4 polubienia

i są wtyczki do WP, które załatwiają migrację. Darmowe.
Pytanie tylko czy ktoś bardzo grzebał w bebechach i robił customowe rzeczy (albo co gorsza robił dłubaninę na chłopski rozum a nie zgodnie z wytycznymi WP)

Dla testów możesz zrobić sobie migrację na hosting B, potem zmienić lokalny plik host, żeby pokazywał nową lokalizację po wpisaniu adresu i sprawdzić jak to będzie wyglądać po zmianie DNS.

2 polubienia

Nowy hosting (jeśli dobrze wywnioskowałem) chyba faktycznie jest be skoro przeniesienie wordpressa dla nich to “sporo dodatkowej pracy” :wink: Normalni usługodawcy robią takie rzeczy od ręki, bez opłat

1 polubienie

O to prawda, też widziałem w ofertach hostingodawców ofertę przeniesienia strony. Może z tego mogłaby skorzystać Twoja znajoma, żeby nie ponosić dodatkowych kosztów?

1 polubienie

Dzieki za odpowiedzi Panowie, przekazałem dalej.