Międzyplatformowy kalendarz i ew. planner

Siema,
Poszukuję sposobu na zarządzanie kalendarzem i ew. jakiś planner w stylu to do listy lub coś podobnego.

Największym problemem jest tutaj fakt, że moja partnerka ma Androida, a ja iOS. Dlaczego to jest problem? Bo nie potrafię znaleźć wygodnego rozwiązania, które by po prostu działo. Przede wszystkim z dwóch powodów:

  • aplikacja Google Calendar na iOS jest niewygodna, kalendarz nie należy do zbyt przyjemnych w obsłudze/ Dodać do Calendar App mogę, ale nie jestem w stanie dodawać załączników do wydarzeń (jak np. bilet na wydarzenie). Sprawdzałem jakiś rok temu pod tym kątem kalendarze i nie znalazłem żadnego wartego uwagi, który pozwoliłby do kalendarza googlowego wrzucać załączniki.
  • telefon partnerki ma problem z obsługą dwóch kalendarzy (Xiaomi lepsze) i trzeba ręcznie synchronizować oba, a powiadomienia się pojawiają tylko z głównego, nie z tego dodatkowego.

Czy ktoś przerabiał podobne setup i zna jakieś rozwiązanie, które po prostu działa?

poczta na o365 i po sprawie:)

tam masz todo listy i plannera i co tam stryjenka uważa.
minus nie jest darmowe, ale coś za coś.

Tak dla ścisłości - da się, ale wyłącznie przez Google Drive :wink:

Z tego co wiem to jedyna sensowna cross-platformówka to MS Outlook z ich kalendarzem.
Ale mam problem z powiedzeniem, że jest to user-friendly option.

Jest jeszcze jedna opcja.
Nie synchronizować.

Zamiast posiadać jeden wspólny kalendarz, możesz po prostu dodawać swoją partnerkę jako gościa do swoich wydarzeń i vice versa.

To jest opcja której ja używam, żeby mieć sync między kalendarzem prywatnym i służbowym + prywatnym rodzinnym. Jeżeli jest jakieś “rodzinne” spotkanie w normalnym dniu i muszę zablokować czas w służbowym Outlooku to wydarzenie tworzę w kalendarzu rodzinnym ale zapraszam też siebie służbowego i Oxanę służbową - tym samym w naszych Outlookach pracowych możemy wbić sobie wydarzenie z OoO i DnD.

4 polubienia

A może Todoist i ich kalendarz co dopiero wprowadzony?

zawsze można freshmaila i costam jeszcze i costam jeszcze i coś i coś…
jest albo łatwo prosto i przyjemnie ale to trzeba zapłacić albo można kucować:)
life is brutal and full of zasadzkas and sajmtajms kopsa w portlefolos…

Reclaim.ai pozwala na syncowanie kalendarzy, może to pomoże?

ToDoist serio ma kalendarz? :thinking: Podpowiesz jak się do niego dostać, bo w wersji przeglądarkowej go nie widzę?

Dokładnie. Mamy jeden kalendarz rodzinny :slight_smile: I każdy ma go podłączonego do widoku. Żyjemy tak już kilka lat i bardzo się to rozwiązanie sprawdza.

Może TickTick? Kiedyś używałem dużo. Potem z niepamietam-już-jakich-powodów przesiadłem się z niego. Chyba chodziło o to, że wracałem na iphona i chciałem natywnie jak najwięcej.

1 polubienie

Nextcloud Calendar np. na nch.pl. iOS obsługuje protokół CalDAV, więc wystarczy zalogować się do CalDAV w ustawieniach iOS i od razu powinny pojawić się kalendarze oraz listy zadań na iOS. Android domyślnie nie obsługuje CalDAV, ale załatwia to aplikacja DavX5 dostępna za darmo na githubie (Release v4.3.12.1-ose · bitfireAT/davx5-ose · GitHub) i F-Droid.

Korzystam tak od dwóch lat i nie mam problemów.

https://docs.nextcloud.com/server/latest/user_manual/pl/groupware/sync_ios.html#calendar

1 polubienie

No właśnie nie wiem, czy kalendarz Apple będzie tutaj współpracować z Google. Na pewno sprawdzę!

1 polubienie

Wygląda na wstępie jak coś, co może być dla niej zbyt skomplikowane, ale ja z chęcią rzucę tutaj okiem.

Chyba nic nie będzie gorzej współpracować niż kalendarze MS i Google

1 polubienie

dlatego dla obojga o365 i problemy znikaja, nawet młodej skrzynke załozyłem już i licencje ma :slight_smile:
“nie łaczmy dwóch róznych systemów walutowych”

No cóż, na ten moment skończyło się na współdzieleniu kalendarza googlowego jednak, zobaczymy, jak to zadziała na dłuższą metę.

Dzięki wszystkim za chęć pomocy!

1 polubienie