Microsoft Teams: od teraz dla każdego, nie tylko dla firm i biznesów

2 polubienia

Używam w pracy i bardzo sobie cenię. Szczególnie obecne tempo rozwoju

mnie w teamsach denerwuje brak planowania spotkań w prywatnych kanałach
to jest tak absurdalny brak, że aż musiałem go wygooglać

To jest planowanie spotkania w kanale w prywatnym zespole i w moim tennancie działa.

Macie może jakis dobry poradnik jak wprowadzić Teams w szkole? W przystępnym języku? Muszę to wprowadzić w podstawówce, a nie wiem jak sie do tego zabrać.

ogólny nie jest kanałem prywatnym
w ramach teamu możesz mieć prywatny kanał, do którego tylko część członków zespołu ma dostęp i dalej się nie da z tego co widzę

W teamsie jest sporo małych denerwujących rzeczy. Np przełączanie między dyskusją w kanale i czatem z konkretną osobą- nie są zgrupowane w jednym miejscu, tylko czaty w jednym widoku, kanały w drugim. W sytuacji kiedy prowadzi się kilka dyskusji jednocześnie, taki interfejs mocno wkurza.
Czaty fajnie się sortują, te z najnowszą aktywnością są na górze. Ale kanały już się nie sortują. Oraz nie można ukryć tych, które nie mają nieprzeczytanych wiadomości (można ukrywać, ale po ukryciu kanału nie widać że tam coś nowego przyszło).
Telekonferencji nie można odczepić do osobnego okna i móc na czacie coś do kogoś pisać (obserwując równicześnie to, co jest prezentowane na telekonferencji).

Slack też jest też do dupy jak się na dużo rozmów poza kanałami bo pokazuje ileś tam ostatnich tylko i jak masz takich dużo i chcesz wrócić do historii rozmowy kilkuosobowej to musisz pamiętać dokładnie kto tam był żeby to znaleźć

Najlepiej odezwac sie do MSu, z tego co wiem mają teraz program dla szkół

3 polubienia

W momencie kiedy uzyskujesz dostęp do M365 dla edukacji od Microsoftu/integratora powinieneś uzyskać szkolenia z tego zakresu. Ponadto jest sama dokumentacja usług Teams

1 polubienie

Szczerze to nie widziałem takiej opcji. U siebie w tennancie nie widzę takiej opcji. W ramach jednego zespołu wszyscy członkowie z automatu uzyskują dostęp do danego kanału. Możliwe, że to kwestia ustalenia konkretnych polityk w ramach Twojego tennanta.

Co do konferencji odpinanej do osobnego okna to powinno to się pojawić w tym lub przyszłym miesiącu z tego co wiem.
W naszej organizacji nikt nie zgłaszał kwestii sortowania kanałów w zależności od pojawieni się nowej wiadomosci. Może warto złożyć taki request do Microsoftu? Ja u siebie mam ułożone alfabetycznie.
Koncepcja kanałów wymaga rozdzielenia od wiadomości czatów. Ja używam kanałów per prowadzony projekt i gdybym tam miał czaty z ludźmi to bym nic nie znalazł :grin:

Dokładnie. Szkoła mojej siostry używa. Tennant edukacyjny różni się od komercyjnego. Pojawiają się dodatkowe opcje, np. Zadania. Nauczyciel może wrzucić zespołowi zadanie z deadlinem ukończenia, coś na kształt pracy domowej.

1 polubienie