MICROSOFT Surface Go 4415Y/4GB/64GB eMMC/INT/Win10S + klawiatura Type Cover Burgund KCS-00053 za 1999zł!

Do wyczerpania zapasów
https://mediamarkt.pl/komputery-i-tablety/laptop-tablet-2w1-microsoft-surface-go-4415y-4gb-64gb-emmc-int-win10s-klawiatura-type-cover-burgund-kcs-00053

Absolutnie nikt nie powinien tego kupować. Nikt.

4GB RAM i 64GB SSD są według iFixit lutowane na płycie, a wiec nierozbudowywalne.
Pod żadnym pozorem nie kupujcie tego badziewia. To jest w 2019 roku nieużywanly komputer.

3 polubienia

Tak jakby iPad był rozbudowywalny :smiley:
A to jednak tablet jest, więc trzeba go porównywać do iPada a nie do komputera.

Zgadzam sie z @piotrek69 4 GB w 2019 roku na Windowsa to o wiele za mało

2 polubienia

Bzdura. Najważniejszym kryterium jest to, jaki system operacyjny jest zainstalowany na sprzęcie. 4GB ram i 64GB SSD na windowsowe aplikacje i system? Chyba żarty.
iOS zarządza RAMem w doskonały sposób, do którego Windows nie ma startu. Jest powód, dla którego iPhone’owi wystarcza 3GB RAM.

Tu zresztą możesz zobaczyć to sam. I zwróć uwagę na kanał, na jakim jest ten materiał. I daje sobie głowę uciąć, że Android i tak lepiej zarządza pamięcią, niż Windows.

A poza tym - i to tez jest szalenie ważne - iPadowe aplikacje są pisane pod niewielka ilość pamięci.
Windowsowe programy nie są. Żaden dev piszący coś w 2019 roku nie pomyśli „zrobię to tak, żeby wszystko pięknie hulało na minimalnym configu, którego używa jakieś 5% moich potencjalnych klientów.”

Gdyby to była wersja LTE, to byłoby to całkiem spoko urządzenie, ale wersja z 4GB jest bardzo nieużywalna :frowning:

1 polubienie

Hmm… moja żona ma iP8, więc 2GB RAM i na iOS to działa bdb. 2GB dla PC to nie wiem czy by się uruchomił komp :smiley:

4GB w 2015 to było mało. W 2019 to jest szrot.

2 polubienia

Ja tam się do końca nie znam, w domu z alternatywnych systemów to mam arch’a
Aż tyle Windows teraz potrzebuje do zwykłego przeglądania internetu czy netflixa?

No przy 8GB RAM trzeba sie ograniczać do kilku kart w Chrome.

3 polubienia

Podejrzewam, ze wystarczy otworzyć na chwile Facebooka w chromie, poskrollowac chwile i zobaczyć, jak ten komputer zaczyna swapowac jak szalony. Tyle, ze za dużo miejsca na to swapowanie mieć nie będzie po instalacji kilku programów, wiec wszystko zacznie się spektakularnie wyp*****lać.

Swoją droga to fajnie to ująłeś @Martin_Fox: „system alternatywny”. Dla mnie od 16 lat to Windows jest systemem alternatywnym :smiley:

Ale nawet nie wiem, czy można tak powiedzieć, bo od końca liceum w 2006 nie spędziłem w nim więcej, niż kilkadziesiąt minut :wink:

1 polubienie

Dla mnie tez Windows jest systemem alternatywnym na którym niestety muszę pracować ale na swoich sprzętach go nie posiadam.

1 polubienie