Maile z forum

maile z powiadomieniami z forum trafiają na o365 do spamu, trzeba coś spojrzeć przy ustawieniach/formatowaniu wysłanej poczty

Dzięki za info, sprawdzę z mailgunem i domeną czy coś się popsuło (bo zmieniałem ostatnio miejsce gdzie jest skonfigurowana domena)

Tak, jedne rekord przy przenosinach mi spadł, powinno to wrócić do normy niedługo

1 polubienie

jeszcze nie wróciło:(

Workaround na teraz - dodanie sobie ich do kontaktu, wtedy nie będą wpadać do spamu… Ale może napiszę do mailguna i zapytam wtf

Kurde, bo u mnie w logach to wygląda normalnie, nie widzę jakby przeszło do spamu:

Może adres źródłowy u MS jest na czarnej? Oni ta lubią być wrzodem na tyłku w kwestii maili

nadal do spamu trafia.

@pawelorzech jaki macie miesięczny wolumen maili?

~2-3k mniej więcej

może przeformatujcie troche maila zeby bylo mniej html albo czegos takiego i sie zobaczy

Pytam, bo chciałem zaproponować mail.baby lub Amazon SES jako alternatywę, ale mailgun nie powinien mieć problemu z docieraniem do Outlooka… może obrazili się na yeswasową domenę :thinking:

A dodanie do kontaktów maila forumowego nie pomaga? Napisałem do supportu, zobaczymy pewno po świętach co się wydarzy

ale to nie jest rozwiązanie problemu, tylko obejscie:)

Zmieniłem providera mailowego* oraz porozmawiałem z poprzednim i twierdzą, że jak mail nie przychodzi albo jest jako spam traktowany, to problemem nie jest provider, a serwer odbiorcy. Oraz, że outlook lubi być nadgorliwy.

* zmieniłem providera z mailgun na brevo, bo ma większe limity na darmowym koncie i przestanę płacić za maile co miesiąc, przyjemnie

w 99% jest to problem wysyłacza

no tutaj nie mamy wpływu żadnego żeby MS coś zmienił u siebie,

outlook nic sam z siebie nie robi, do spamu wrzuca na podstawie informacji z serwera Exchange (o365)

Otóż w przypadku exchange u MS nie, wszystko możesz mieć ok, brak blacklist, ustawione poprawnie DMARC, DKIM i SPF, a MS i tak stwierdzi, że kij ci w oko

2 polubienia

W moim przypadku to może nie być rozwiązanie :confused:

10 RCVD_IN_ANONMAILS RBL: Relay is listed in spam.dnsbl.anonmails.de
[185.41.28.128 listed in spam.dnsbl.anonmails.de]