Magic The Gathering

Wyszedł nowy dodatek z mechaniką dnia i nocy, gdzie niektóre jednostki zamieniają się w formę z odwrotu karty, a co za tym idzie przydały by się tokeny.

Wiedzie gdzie można oddzielnie kupić takie jak poniżej? Ewentualnie jak Wy sobie radzicie z double-faced cards?

Na Allegro pewno, ale double faced cards po prostu wyciągam z koszulki jak trzeba:) tokeny mogą być czymkolwiek - nawet kostkami lub post-itami z napisanymi informacjami o karcie.

Na mnie już czeka ten dodatek do odebrania w sklepie - 1x draft booster box, 1x set booster box oraz te dwie nowe talie do commandera

1 polubienie

Przyszedł do mnie ten Fat Pack Bundle, niestety bez Mythiców, ale kostka z fluorescencyjną farbą jest przekozak, tak jak te nowe landy.

1 polubienie

Polecicie jakieś polskie community MTG? Tylko nie na FB.

Niestety nie znam.

A przychodzę pokazać nowe zakupy - oprócz dwóch talii do commandera (tych co wyszły z tym dodatkiem) to:

Box dla siebie do otwarcia. I dwa draftowe żeby sobie pograć w sealeda z przyjaciółmi

Straszne to narkotyki :smiling_face_with_three_hearts:

5 polubień

Ja planuję troszkę zakupów technologicznych i szkoda mi kupić box setów, ale kusi. Z bundla dobre dropy miałem - drugą najdroższą kartę w secie (tą czarną, nie pamiętam teraz nazwy), pewnie spróbuję sprzedać i za hajs z niej kupić Arlinn Pack’s Hope, bo mi do talii potrzebna :>

1 polubienie

https://mtgpopolsku.pl/

Raczej tylko tam zajrzałem. Liczę na to, że tu się fajne community rozwinie.

@pawelorzech powtórki w liczbie znacznej i szrot, którego raczej nie użyjesz - sprzedajesz gdzieś czy magazynujesz?
Zastanawiam się czy katalogujesz gdzieś swoje karty. Ja póki co wrzucam wszystko na https://www.mtggoldfish.com/ ale rozważam stary dobry excell, bo nie jestem przekonany czy wszystkie się zapisują i przeszukiwanie swojej biblioteki bywa problematyczne.

Sprzedaję i zostawiam do paupera:) i mam wszystkie zeskanowane w Helvault

1 polubienie

Jak szukacie polskiej społeczności mtg to polecam zajrzeć na twitcha na kanał UrlichMtg, jeden z nielicznych polskich streamerów i zawodowy gracz w magica.

1 polubienie

ktoś kojarzy gdzie można nabyć metodą kupna fizyczne snow landy? Składam op talie do Standarda i jedno co mi jest do szczęścia potrzebne to właśnie snow black i snow green landy

Cardmarket chyba najlepiej

1 polubienie

Dzięki wielkie!

Nowy kod na arene:
COURIERBAT
2000 XP Mastery
2x Lvl up Mastery
2000 Gold
3x Random Rare
2x Card style

Jezu :hushed: Ty serio się często potykasz :joy:

Grałem przed gimbazą, a potem klasycznie “nie było z kim grać”. Dzisiaj odkopałem pudełko z kartami i zupełnie nie pamiętam co tam jest

7 polubień

Może się okazać że któraś karta jest warta milllony monet. Albo chociaż 5 złoty

4 polubienia

Dobra, jakbym chciał zacząć zbierać fizycznie karty to jak najlepiej? Kupić talię? Kilka boosterów?

1 polubienie

To zależy do czego:

  • do grania? jakiego grania? w commandera? to pewno precony i potem karty do nich (single) na allegro/cardmarket. w draft/sealed? no to całe boxy (draft)
  • do sprzedaży? albo boxy albo single (dobre) i przytrzymaj je aż ceny urosną
3 polubienia

Ja zacząłem od starter kita arenowego i deckbuilder kita - daje satysfakcje z otwierania paczek i można poskładać sobie jakąś talie. Jest też tyle kart żeby sobie pograć z kimś fizycznie i pouczyć się mechanik.
Odradzam kupowanie boosterków, bo to studnia bez dna i jednak nie za często wpada coś faktycznie wartościowego, no i potem siedzisz z masą kart, których raczej nie wykorzystasz.
Najbardziej opłacalne jest zainwestowanie w commandera, dużo kart, które się nie powtarzają, mają swoją wartość, są przydatne i jest między nimi synergia.

Wspaniałe jest to bagno, z którego ciężko się wychodzi :smiley:

2 polubienia

Commandera jako jedną talię czy ten zestaw za 600 zł?

1 polubienie