Macbook Air 2018 vs Macbook Pro 2017 - Co wybrać?

“Proste pytanie”: Czy kupić Macbook’a Air 2018 a może by tak Macbook’a Pro 2017?
Niedawno popełniłem w swoim życiu straszliwy błąd, wymieniłem iPhona X na OnePlusa 7 Pro a przy tym macbooka 12’ na Huawei’a matebooka X pro. I co prawda jest to piękny laptop, jednak jego działanie pozostawia dużo do życzenia (niby i7, 16gb ramu, jednak czasem działał 3x wolniej niż malutki macbook 12 z energooszczędnym procesorem). Miałem dwie generacje macbooków 12’ z 2016 r. oraz 2017r. - z każdą miałem ten sam problem: klawiatura. W sumie jakby podliczyć wszystkie wymiany tych klawiatur to z każdą byłem w serwisie minimum 3 razy. Nowy air ma klawiaturę 3 generacji z tymi “gumami” pod klawiszami - nie wiem czy to rozwiązało sprawę z padającymi klawiszami? Czy jednak nadal sypią się tak samo jak w dwóch ostatnich generacjach? Bo jeśli tak, to chyba będę strzelał w pro bez TB - chociaż szkoda nie mieć dedykowanego klawisza TouchID oraz chipu T2.

Nie kupować już nic z tych rzeczy. Wstrzymaj się 2 mc. Wiem, że brzmi niedorzecznie jak potrzebujesz komputer już zaraz, ale szkoda by było kupować teraz coś co będzie odświeżone we wrześniu.

Jak wtedy nie przypadną Ci nowe modele do gustu to brać MB Air 2018, który na pewno stanieje.

EDIT: MB Air jest kompatybilny z klawiaturą gen 4, ale trzeba najpierw oddać gen 3 na serwis.

1 polubienie

Problem w tym, że niestety nie mogę poczekać. Pal licho studia bo akurat się skończyły, jednak bez laptopa nie mogę po prostu pracować :smiley: Niby mógłbym przez chwilę używać iPada Pro z jakąkolwiek bezprzewodową klawiaturą, jednak edycja tekstu na ipadzie jest FA TAL NA - odechciewa się pracować.

w takim razie wybór jest jeden - MB AIR. Chyba, że chcesz komputer używany jakiś kupić.

Edit: przy zakupie Air będziesz miał pełne 4 lata gwarancji na klawiaturę oraz wizję wymiany na gen 4 (poczekajmy o doniesieniach z info jak się psują. Na razie cisza…)

1 polubienie

https://www.techrepublic.com/article/nearly-half-of-the-third-gen-apple-butterfly-keyboards-at-basecamp-have-failed/

Jednak jak widać z doniesień nowa generacja też się nie sprawdza XD
Jedyny plus to ta wymiana klawiatur, którą uwzględniają nawet po upłynięciu gwarancji.

Teraz wyszła gen 4 w odświeżonym MBP 2019. MB Air jest z nią zgodny, ale jest sprzedawany z gen 3

Dzis cos tam widzialem, ze maja zastapic butterfly nowa scissor type.

https://www.youtube.com/watch?v=7PgyeRxBuPo&t=170s