Lost Ark

Hejka.
Amazon Games podpisalo umowe z Koreanczykami i gra w koncu po latach bedzie normalnie dostepna na serwerach EU/ US wlasciwie od dziaiaj.
Tak z ciekawosci, ktos ma zamiar grac/ poprobowac?
Gra tylko na PC wiec niestety zatwardziali konsolowcy sobie nie pograja.

Ja dam szanse. Kiedys gralem sporo w World of Warcraft, a ponoc Lost Ark jest lepsza/ nowoczesniejsza.

No zainstaluję. Zobaczę co to z tego będzie…
Nie przetrwam pewnie za długo bo jestem totalnie single playerowym graczem no ale co mi tam. Jest wkrętka na granie ostatnio to trzeba cisnąć.

Plusem jest to ze jest darmowa. I to naprawde darmowa. To nie jest jakis pay to win jak w wiekszosci darmowek.
Tak przynajmniej twierdza wszyscy ktorzy od lat w to graja na serwerach Koreanskich i Rosyjskich.
Jak nie chesz wydawac prawdziwej kasy, to nie musisz. i nie bedzie to mialo wplywu na endgame za bardzo. moze wolniej osiagniesz cele. Ale nie sa ona calkowicie zamkniete.

No fajnie… usiadłem żeby pograć. Wszystkie serwery zajęte. I to bardzo. Jestem gdzieś tam 7752 w kolejce na “najluźniejszym” serwerze.

No niestety. Pod tym wzgledem nie jest rozowo.
Jakby co to ja oprocz Zinnervale, na ktory nie mozna juz sie dostac. jestem jeszcze na Procyon.
Jak wybrales ten serwer to fajnie. A jak nie to moze rozwazysz. razem zawsze razniej.
Procyon jest jednym z najluzniejszych

1 polubienie

Dostałem się na Procyon. Dziś rano jest już ok.

Edit: mam miecz większy niż moja postać. Może zbyt mało wiedziałem o tej grze ale klimaty azjatyckiej estetyki w niektórych aspektach są dla mnie zbyt trudne…
No nic… Będę próbował.

Inne postacie są bardziej ze tak powiem „normalne” Akurat ta klasa tak ma.
Mam na Procyon 2 postacie. Jedna dopiero co weszła do Loghill. Druga jest na polach solnych / pustyni solnej.
Teraz nie pamietam niestety obu nickow w grze.
Daj swój to cię dodam do znajomych jak się zaloguje.

Treznorr

Ale bez kitu… patrzę na to i nie jestem w stanie grać. Daję szansę ale ta broń mnie przytłacza. Dosłownie.

Ale… Horizon Zero Dawn świetnie rokuje. Posiedziałem koło 2h i bardzo mi się podoba. Chyba zakupię sobie jeszcze GoW na PC. Zresztą zauważam, że gierki z PS bardzo mi pasują:

  • Death Stranding,
  • Horizon,
  • GoW znam z czasów PS3 więc nowe też mi pewnie podejdzie. Może by kupić za rok PS5 jak cokolwiek prawdziwie nowogeneracyjnego wyjdzie?

Kumam. Moze jednak potestuj inna postac/ klase.
Mi podszedl Scrapper i Shadowhunter. fajnie sie gra.
Wlasnie czekam w kolejce na wejscie na Procyon. Za 15 minut moze sie uda. Na Zinnerwale jest w tej chwili kolejka 22000 Nie mam zadnych szans tam pograc

Co do Horizon to w sumie specjalnie kupilem PS5 dla tej gry plus GoW i Ghost of Tsushima.

Wyslalem zaproszenia w grze z obu postaci

1 polubienie

Krotka histoiria dla potomnosci.
Wczoraj sie juz wkurzylem na maxa ze nie moge sie normalnie zalogowac na serwer na ktorym zaczalem grac, Zinnervale. A co za tym idzie nie bylem w stanie uzywac itemow z Founders Pack.
Wiec skontaktowalem sie z supportem Amazon Games. Oni generalnie odpowiedzieli mi oczywiscie w ladnych slowach. Masz pecha. Odebrales founder pack na zerwerze do ktorego sa kolejki po 20000 i 10 godzin? Trudno. Przelknij to.
Wkurzylem sie. A ze mam Prime to od razu telefon do Supportu Amazon Prime. Tamci wysluchali, przelaczyli do managera. A ten po chwili zwrocil mi kase. Wszystko OK.
Dziesiaj chce wejsc na konto - gra jest w 100% darmowa dla graczy przypominam.
A tam informacja najpierw od Steam: " Na twoje konto została nałożona trwała blokada w grze Lost Ark przez jej producenta." Widze, ooo bedzie ciekawie.
Odpalilem gre a tam : Account banned for code of conduct violation"
Wiec wspanialy Amazon zablokowal mi totalnie wszystko. A co tam.
Wychodzi na to ze to by bylo na tyle jezeli chodzi o moja gre w Lost Ark.
Oczywiscie sie odwolalem, ale slabo to widze.

3 polubienia

a se zainstaluje co mi tam, 10 lat w wow’ie zobowiązuje do sprawdzenia kolejnego mmorpg:)

Jak na moje “chujnia” to trochę mało powiedziane…

Ja bym powiedzial nawet lepiej. “chujnia z patatajnia” .
Odpisali mi cos ze dziekuja za zgloszenie i przekazali do rozpatrzenia. Czyli nadal “mamy cie w dupie, czekaj synku jak fikales”
Jezeli chodzi o sama gre. to nie mam nic do zarzucenia. jak juz bylem w stanie sie dostac na serwer to chodzila plynnie, wszystko dzialalo i tak dlaej. Sam content tez fajny. Calkiem ciekawie rozwiazany system walki i fajnie widowiskowy.
Ale support samej gry i generalnie podejscie Emejzon Games to dramat jakis. Dno i 5m mulu. Ale w moich oczach wyjeli narzedzia i zaczeli drazyc jeszcze glebiej.
Gdzies na Twitterze sie pojawilo jak jeden z geniuszy z US stwierdzil ze Europa jest przeciez wielkosci Teksasu i przeciez oni w US nie maja takich problemow i co my z EU chcemy w ogole.
Generalnie Amazon dal ciala po calosci. Niedoszacowal kompletnie regionu. Dodali wprawdzie w pospiechu kilka serwerow. Ale to nie zalatwilo sprawy. teraz ponoc szykuja nowy region. EU West.
Najciekawsze jest to ze zaden z geniusze ze studia nie sprawdzil liczb. Sprzedali w samym EU jakis milion founder’s pack. To tylko Ci ktorzy chcieli wystartowac wczesniej. Pozniej gra darmowa.
Wiec do tego miliona packow co sprzedali. Postawili 8 serwerow z ogolna pojemnoscia 50000 kazdy. Wiec na sam start juz byli 600K do tylu z miejscami.
Ludzie potworzyli postacie, a potem juz nie mogli sie dostac na serwery bo kolejki powyzej 22000 i srednio 8 godzin czekania.
Dlaczego ludzie czekaja? Bo w Lost Ark nie ma transferow. Wiec ten caly milion co kupil packi, i je zarejestrowali. Nie moga przeniesc na inny serwer zadnych itemow. A Amazon ma to gleboko gdzies. Wiec mimo tego ze sa nowe serwery, ci co juz pograli. nadal czekaja w kolejkach po 20K i 8 godzin.

Ja mam co robic ze swoim zyciem. Na pewnio nie bede siedzial jak debil i czekal caly dzien zeby mnie do gry wpuscilo. Wiec sie upomnialem o swoje. A jakis inteligent w swojej zlosliwosci dal mi bana, bo nie chcialo im sie kombinowac co zrobic, zeby skasowac te ideamy z mojego konta. Wiec po co sie meczyc. ban dla klienta i sprawa ogarnieta.
Podejscie z ich strony pozostawie bez komentarza. kij im w ucho.
Za 3 dni nowy Horizon a chwile pozniej Elden Ring.
Bede mial co robic.

2 polubienia

No dobra. Decyzja zapadła. Do Lost Ark nie wracam. Wybrałem RPGi z turową walką - Divinity 2 Original Sin i Wasteland 3.

1 polubienie

Również nie wracam, wczoraj skasowałem. Grałem od headstartu, jakoś 570 item level i jestem zmęczony grindem, kolejkami na 3h, problemami z wejściem na dungeony i systemem upgrade’owania itemów, który chyba jest nastawiony na to aby ludzie kupowali materiały z cash shopu, bo coś strasznie dużo miałem faili jak na to ile niby było % szans powodzenia (przy 50-60% po 3 faile na każdym itemie zanim udało się go upgrade’ować).

No ja tez nie wroce. Obejetnie czy bym tego chcial czy nie :rofl:
Swoja droga nie chce, fajna na poczatku, ale widze jak Amazon Games ma gleboko w dupie uzytkownikow.

Pisalem wyzej ze dostalem bana i nie wiem za co. No to wczoraj dostalem taka wyczerpujaca odpowiedz z Amazona:
"We reviewed the information you provided on appeal and have confirmed that the original disciplinary action was merited in your case.
As a result, your Lost Ark account remains permanently banned.
We can’t share any further information about our decision, and we won’t reply to further emails about this issue.

Best regards,
Amazon Game Studios"

Co by nie myslec poziom supportu jest ponizej wszelkich norm.
Powiem szczerze ze jezeli cos sie jeszcze pokaze Amazon Games to raczej bede omijal bardzo szerokim lukiem

2 polubienia