Liveplug HD 500 - czy można korzystać z więcej niż dwóch naraz?

Cześć!

W mieszkaniu z powodzeniem korzystam z kostki Liveplug HD 500, bo nie wszędzie niestety dociera sygnał Wifi. Jedna kostka jest wpięta do prądu razem z routerem, a drugą kostkę mam wpiętą w gabinecie tak abym miał kompa do pracy podpiętego do internetu kablem. Czy ktoś z Was korzysta z tego lub podobnego urządzenia i orientujecie się czy można do sieci podpiąć więcej niż 2 urządzenia? Bo teraz internet płynie przez gniazdko elektryczne z jednego urządzenia do drugiego i jestem ciekaw czy mogę dokupić sobie 3 taką kostkę.

Z góry dzięki za pomoc! :slight_smile:

Mam 3 podobne urzadzenia w moim domu. Wszystkie dzialaja w jednej sieci.
Nie wiem czy Twoj Liveplug ma jakis software ktorym mozesz zmieniac parametry. Moje urzadzenia maja.
Bylo extremalnie latwo zestroic je wszystkie do jednego kanalu.

Nie mam do nich softa, ale dobrze wiedzieć że jest jakaś szansa na więcej niż 2 urządzenia w sieci :slight_smile: A możesz podesłać jakiś link lub nazwę modelu który Ty masz? Bo ja swoje dostałem z Orange, a może jakieś lepsze są do kupienia na rynku.

Mam cos takiego. Solwise HomePlug AV2 1200Mbps Smartlink Adapter with Mains Pass-through - PL-1200AV2-PIGGY | Solwise Ltd
Juz jakies 5 lat i nadal dziala.
Jak nie masz software to w moich jest tez fizyczny przycisk do synchronizacji.
Z tego co pamietam jak podepniesz je do tego samego obwodu (tak najlepiej) to pojdzie szybko synchro.
Ja bym to zrobil w przedluzaczu za pierwszym razem. mimo ze w instrukcji jest ze nie wolno podpinac do przedluzaczy.
Ale na zdrowy rozsadek jakie moga byc obciazenia :wink: Jedyne co moze byc przeciw to straty na wtyczkach.
U mnie w domu i tak idzie to przez bezpieczniki i dziala wiec tym bym sie nie przejmowal. Mam je podpiete do 2 roznych obwodow i jakos dziala.

1 polubienie