Listwa LED do TV i na ścianę

Poszukuję dobrej listwy LED z opcją regulacji jasności i barwy światła. Zależy mi na tym aby była dobrej jakości i się nie grzała za bardzo. Chciałbym też żeby podłączenie do kabla zasilającego to nie były jakieś 2 poskręcane kabelki tylko ładna wtyczka czy coś w tym stylu.

Poszukuję również listy już w “tubie” (nie wiem jak to się nazywa) i w mlecznej osłonce (rozpraszającej światło).
Najchętniej jak barwa i jasność były sterowane z włącznika (coś na wzór tego co jest w lampce od Xiaomi)

Do czego?

  1. jedną listwę chciałbym sobie przykleić na TV i mieć możliwość sterowania jasnością i barwą. Wiem, że są do tego dedykowane rozwiązania ale one są na USB. Ja bym chciał to podłączyć normalnie do prądu.
  2. listwa na ścianę za komputerem. Lubię wieczorem siedzieć i sobie dłubać po ciemku ale włączam sobie lampkę aby mieć ambient światło i widzieć lepiej biurko (nie potrzebuję do czytania). Lampka zajmuje miejsce na biurku i chciałbym się jej pozbyć w zamian za listwę na ścianie.

Ktoś już coś takiego zmajstrował albo wie gdzie można kupić dobre komponenty? Nie chcę tego kleić na taśmę przezroczystą, żeby się to grzało i odpadało. Chciałbym to zrobić raz a dobrze i estetycznie.

Kwestia jaką drogą chcesz iść:

  1. Majsterowicz - kupujesz taśme, zasilacz, programujesz sterowanie
  2. Stać mnie na wygodę - kupujesz, podłączasz, działa

Mogę pomajsterkowac pod warunkiem ze to nie będzie straszne chałupnictwo. W sensie jeśli komponenty będą ok to je poskladam ale nie chce rzeźbienia. Dlatego pytam o doświadczenia bo wpisywałem w Google i wyskakują długie listwy w rolce i co ja mam z tym zrobić? Patrzyłem tez na ta listwę od xiaomi ale nie wiem czy będę w stanie połączyć/połamać ja pod katem prostym wzdłuż krawędzi tv.

Ad.2 - Philips HUE

Mam taśmę od xiaomi i jest super. Jeśli chodzi o wyginanie to wystarczy ze zostawisz odrobine luzu na zgięciach i będzie dobrze

Polecam taśmę od Xiaomi. Na początku też miałem plan wszystko kupować osobno i programować, lecz wygrała wygoda. Taśma od Xiaomi jest gotowa do skonfigurowane po wyjęciu z pudełka. Posiada również możliwość sterowania lokalnie przez LAN przy użyciu np. Home Assistenta (co u mnie również się sprawdza).

1polubienie

A czy da się zrobić taką listwę za TV, żeby zrobić jak philips ambilight, ale nie mając philipsa :D?

Da się. Zrobiłem tak w Panasonic z 5lat temu. Skomplikowane troszkę ale możliwe. Jak chcesz podeśle co i jak.

Wrzucaj, chętnie się dowiem co trzeba zrobić

https://magpi.raspberrypi.org/articles/ambient-tv
http://2610.co.uk/blog/raspberry-pi-ambient-lighting-for-samsung-tv/
https://hackernoon.com/the-best-tv-experience-philips-ambilight-clone-f164e392266a

Hasło klucz do google -> raspberry pi ambilight

1polubienie

HUE hdmi box, drogi jak cholera

1polubienie

Nie miało to czasem straaasznego laga bo większość rozwiązań, które widziałem ma.

jak ktos ma np Kodi na zewnetrznym playerze na Linuxie, to stosunkowo latwo i niedrogo da sie to zrobic, ale bedzie dzialac tylko dla materialow odpalanych z tego Linuxa. Ale to taki polsrodek.

https://lightberry.eu
Używam tego. Ale stoi maszynka z KODI, która steruje LEDami. Lag nieodczuwalny.
Zrobiłem w ten sposób, że działa to na każdym źródle obrazu (nie tylko KODI).

1polubienie

Dzis zamowilem 2x hue light bar + darmowy extension kit (dodatkowy light bar). Mam nvidia shield i mozna sciagnac na nia aplikacje hue stream, niestety nie dziala ona z netflix, prime video. Mam nadzieje, ze nie bede mial problemu z plexem. Na wszelki wypadek zamowilem hue sync box ale raczej tylko do testow i oddam go przed uplywem 30 dni.

1polubienie