Listwa LED do TV i na ścianę

Poszukuję dobrej listwy LED z opcją regulacji jasności i barwy światła. Zależy mi na tym aby była dobrej jakości i się nie grzała za bardzo. Chciałbym też żeby podłączenie do kabla zasilającego to nie były jakieś 2 poskręcane kabelki tylko ładna wtyczka czy coś w tym stylu.

Poszukuję również listy już w “tubie” (nie wiem jak to się nazywa) i w mlecznej osłonce (rozpraszającej światło).
Najchętniej jak barwa i jasność były sterowane z włącznika (coś na wzór tego co jest w lampce od Xiaomi)

Do czego?

  1. jedną listwę chciałbym sobie przykleić na TV i mieć możliwość sterowania jasnością i barwą. Wiem, że są do tego dedykowane rozwiązania ale one są na USB. Ja bym chciał to podłączyć normalnie do prądu.
  2. listwa na ścianę za komputerem. Lubię wieczorem siedzieć i sobie dłubać po ciemku ale włączam sobie lampkę aby mieć ambient światło i widzieć lepiej biurko (nie potrzebuję do czytania). Lampka zajmuje miejsce na biurku i chciałbym się jej pozbyć w zamian za listwę na ścianie.

Ktoś już coś takiego zmajstrował albo wie gdzie można kupić dobre komponenty? Nie chcę tego kleić na taśmę przezroczystą, żeby się to grzało i odpadało. Chciałbym to zrobić raz a dobrze i estetycznie.

Kwestia jaką drogą chcesz iść:

  1. Majsterowicz - kupujesz taśme, zasilacz, programujesz sterowanie
  2. Stać mnie na wygodę - kupujesz, podłączasz, działa

Mogę pomajsterkowac pod warunkiem ze to nie będzie straszne chałupnictwo. W sensie jeśli komponenty będą ok to je poskladam ale nie chce rzeźbienia. Dlatego pytam o doświadczenia bo wpisywałem w Google i wyskakują długie listwy w rolce i co ja mam z tym zrobić? Patrzyłem tez na ta listwę od xiaomi ale nie wiem czy będę w stanie połączyć/połamać ja pod katem prostym wzdłuż krawędzi tv.

Ad.2 - Philips HUE

Mam taśmę od xiaomi i jest super. Jeśli chodzi o wyginanie to wystarczy ze zostawisz odrobine luzu na zgięciach i będzie dobrze

Polecam taśmę od Xiaomi. Na początku też miałem plan wszystko kupować osobno i programować, lecz wygrała wygoda. Taśma od Xiaomi jest gotowa do skonfigurowane po wyjęciu z pudełka. Posiada również możliwość sterowania lokalnie przez LAN przy użyciu np. Home Assistenta (co u mnie również się sprawdza).

1 polubienie

A czy da się zrobić taką listwę za TV, żeby zrobić jak philips ambilight, ale nie mając philipsa :D?

Da się. Zrobiłem tak w Panasonic z 5lat temu. Skomplikowane troszkę ale możliwe. Jak chcesz podeśle co i jak.

Wrzucaj, chętnie się dowiem co trzeba zrobić

Hasło klucz do google → raspberry pi ambilight

1 polubienie

HUE hdmi box, drogi jak cholera

1 polubienie

Nie miało to czasem straaasznego laga bo większość rozwiązań, które widziałem ma.

jak ktos ma np Kodi na zewnetrznym playerze na Linuxie, to stosunkowo latwo i niedrogo da sie to zrobic, ale bedzie dzialac tylko dla materialow odpalanych z tego Linuxa. Ale to taki polsrodek.

https://lightberry.eu
Używam tego. Ale stoi maszynka z KODI, która steruje LEDami. Lag nieodczuwalny.
Zrobiłem w ten sposób, że działa to na każdym źródle obrazu (nie tylko KODI).

1 polubienie

Dzis zamowilem 2x hue light bar + darmowy extension kit (dodatkowy light bar). Mam nvidia shield i mozna sciagnac na nia aplikacje hue stream, niestety nie dziala ona z netflix, prime video. Mam nadzieje, ze nie bede mial problemu z plexem. Na wszelki wypadek zamowilem hue sync box ale raczej tylko do testow i oddam go przed uplywem 30 dni.

1 polubienie

uwaga nowy kandydat

1 polubienie