馃敘 Liczymy do tylu, do ilu umiemy

B臋dzie mi brakowa膰 tematu z liczeniem do Apple Pay w Revolucie, ale bardzo podoba艂y mi si臋 ciekawostki liczbowe, kt贸re tam wrzucali艣my.

Dlatego kontynuujmy (w艂a艣ciwie to zacznijmy od nowa) liczenie!

1, kt贸re nie jest ani liczb膮 pierwsz膮, ani liczb膮 z艂o偶on膮, gdy偶 ma tylko jeden dzielnik naturalny (liczb臋 1).

1lajk

2 - to ju偶 drugi w膮tek z liczeniem na tym forum.

2lajki

3 ma wiele konotacji鈥 Trzy osoby boskie, trzech g艂贸wnych bog贸w w mitologiach na ca艂ym 艣wiecie, najmniejsza nieparzysta liczba pierwsza, liczba atomowa litu, masowa trytu i 3He, mamy troje uszu (lewe, prawe i 艣rodkowe :wink: )

2lajki

Strach przed liczb膮 4 to tetrafobia.

2lajki

5 to najkr贸tsza przeciwprostok膮tna w tr贸jce pitagorejskiej - takiej, kt贸rej d艂ugo艣ci wszystkich bok贸w tr贸jk膮ta prostok膮tnego mo偶na wyrazi膰 za pomoc膮 liczb naturalnych (w tym wypadku: 3虏+4虏=5虏)

1lajk

6 - to pocz膮tek skr贸tu 666, kt贸ry uwa偶any jest za satanistyczny symbol .

1lajk

7 - m贸j numer w dzienniku w 5 klasie

1lajk

8- taki numer mia艂 pierwszy iPhone 艂adowany indukcyjnie.

1lajk

9 - Takiego numeru iPhona nigdy nie by艂o, mo偶e b臋dzie?

1lajk

X - dziesi臋膰, a nie iks.

2lajki

10 D @piotrek69

5lajk贸w

Jakie to dobre! Pare sekund mi zaj臋艂o, 偶eby zrozumie膰 :smiley:

11 - Tyle lat temu oficjalnie w Polsce zadebiutowa艂 iPhone.

2lajki

12 ma wiele ciekawych przypis贸w - 12 syn贸w Jakuba, 12 pokole艅 Izraela, 12 chleb贸w pok艂adnych na stole przed zas艂on膮 Arki Przymierza, 12 koszy z u艂omkami z pi臋ciu chleb贸w j臋czmiennych, 12 aposto艂贸w, mury miasta na 12 fundamentach, z wypisanymi imionami 12 aposto艂贸w (Ap 21,14) i tak dalej, i tak dalej. :smiley:

1lajk
  1. Pozosta艅my w klimacie legend:

3lajki
  1. W systemie szesnastkowym zapisywana jest pod symbolem E
1lajk

15 - Jak ju偶 kolega wy偶ej wspomnia艂 o E to kwalifikacja E15 to Uruchamianie oraz utrzymanie terminali i przy艂膮czy abonenckich

1lajk

16 to podstawa systemu heksadecymalnego.

2lajki

17 - to liczba atomowa chloru

1lajk

18 i to a偶 4 mia艂 w swoim samochodzie Tomasz Niecik

2lajki

19 mia艂 lat, nazywa艂 Ciebie cziki, cziki, cziki, Czikita