Książki o biznesie

Hej, szukam dobrych, rekomendowanych książek o biznesie. O prowadzeniu firmy. O robieniu rzeczy. Natomiast - jeśli jest taka szansa - chciałbym żeby to były książki której mają powiązanie z branżą entertainment. Ktoś, coś?

Moja propozycja numer jeden jak coś: https://www.amazon.com/Creativity-Inc-Overcoming-Unseen-Inspiration/dp/B00IPJTQQW/ref=zg_bs_8298058011_1/135-3636086-1807611?_encoding=UTF8&psc=1&refRID=GT16HS8MQPVBHY9RJDHV

Creativity Inc. - podobno świetna. Mam ją na mojej liście :slight_smile: Rozumiem, że doszedłeś już w Cortexie do odcinka, w którym ją omawiali? :slight_smile:

Ja z pewnością mogę polecić dwa klasyki, pierwszy to świetna pozycja od Grega McKeowna, „Esencjalista” oraz oczywiście „4-godzinny tydzień pracy” Toma Ferrissa. Obydwie dotyczą bardziej filozofii prowadzenia biznesu, ale dla mnie były kluczowe gdy rozwijałem mój.

Jeszcze przed sobą mam ten odcinek. Dzięki za rekomendacje, obie akruat mam już też kupione :slight_smile:

Wciągnąłem dziś 3 odcinki Cortex, więc dotarłem już też do tego. Przesłuchałem. Bardzo dobry i zachęciło mnie do przeczytania książki jeszcze bardziej.

Hehe, ja również od tego odcinka Podcastu wciągnąłem ją na „moją listę„ :slight_smile:

Tak w ogóle to zazdroszczę Ci tego, że słuchasz Cortexa od początku - pierwsze odcinki są superfajne! Wiele z tych dziwnych zasad CGP Greya wprowadziłem u siebie. Nowsze odcinki to już nie to samo niestety. Wiec nie słuchaj za szybko, delektuj się tym, że jest fajnie, bo się skończy :smiley:

1lajk

Jakbym miał polecić jedną, jedyną książkę, która miałaby wytłumaczyć biznes to byłaby to ta pozycja:
https://helion.pl/ksiazki/tworzenie-modeli-biznesowych-podrecznik-wizjonera-alexander-osterwalder-yves-pigneur,twmobi.htm#format/d

1lajk

który to odcinek jest?

On się nazywa tak jak książka

“Projekt Feniks”. Może nie do końca o rozwoju biznesu a o jego naprawianiu, ale świetnie pokazuje procesy jakie się dzieją w korpo IT i nie tylko.
“Zacznij od dlaczego” Simona Sineka też się może nadać

1lajk

Dwie super książki, które trochę się wykluczają podejściem ale słuchało się ich bardzo przyjemnie :slight_smile:

Company of One:
http://a.co/b6aoDxx

Permission to Screw Up:
http://a.co/30if1hd

Nie biznesowa, ale moim zdaniem ta książka powinna być w szkołach lekturą obowiązkową :slight_smile:

The Subtle Art of Not Giving a F*ck:
http://a.co/fol7FLt

2lajki