Kryptowaluty - co to jest i z czym to się je

Być może ¯_(ツ)_/¯
Dla mnie chia od początku była pomysłem bez sensu i przyszłości. Ale zrobił się na to hype i co którzy mieli zarobić już zarobili.
Jeśli chodzi o podobnej projekty to lata wcześniej był STORJ który ma dla mnie więcej sensu ale nie miał odpowiednio mocnych promotorów, żeby stworzyć wkoło siebie hype.

Jeszcze jedno być może naiwne pytanie Bitcoin. Aktualnie sieć utrzymują górnicy którzy na tym zarabiają. Ale ilość Bitcoin jest limitowana i na czym górnicy będą zarabiać jak już nie będzie można kopać? Na prowizjach od transakcji? Czy będą one na tyle wysokie aby ich zatrzymać?

Artykuł ma kilka rażących błędów ale generalnie zgadlem z prowizjami. Co oznacza że będą wysokie. 60usd za transakcje? Czy ja dobrze widzę?

$60 już było. Jeśli 1 BTC będzie warty $1000000 to zaplata nawet $100 prowizji będzie tanio za przesłanie jednego lub więcej BTC

czy jest jakis referral program na Binance?
Ktora gielda wyjdzie najtaniej przy jednorazowej inwestycji w Bitcoin, przy zalozeniu natychmiastowej wyplaty na prywatny portfel?

Bitbay - inwestycje w kryptowaluty

https://auth.bitbay.net/ref/125673

Binance - inwestycje w kryptowaluty

Coinbase - inwestycje w kryptowaluty

Uzyskasz równowartość 7,10 GBP w bitcoinach, gdy zarejestrujesz się, korzystając z łącza ode mnie i zrealizujesz transakcje w walucie cyfrowej o wartości 70,95 GBP:

https://www.coinbase.com/join/lis_id

bitbay - zablokowane konto - przez ponad miesiąc z nimi walczyłem o odblokowanie, na cale szczęście zablokowali po zakupach wiec ETH tylko leżało i konto czekało na odblokowanie - trzy tysiące kwitów do tego potrzebowali i audytu i potwierdzenia AML.
binnace - koszmarny interface i z tego co pamiętam to przelewy z polskich banków były blokowane i trzeba się użerać żeby przeszły
coinbase - chyba najprzyjemniejszy interface

najłatwiej to chyba crypto.com albo wirex - najmniej pieprzenia się, jak nie chce się dużych kwot to jest najłatwiej - tylko trzeba pamiętać ze to nie banki/giełdy tylko instytucje finansowe:)

Dla mnie również crypto.com + crypto exchange najbardziej przejrzyste. Binance to taki wielki kombajn że ciężko się po nim poruszać.

A tak z ciekawości, @Marx - chcesz się podzielić, co ostatecznie Cię przekonało, żeby zamoczyć stopy w crypto?

ja to chce zrobic jednorazowo i wycofac na portfel, wiec musialbym miec wyjatkowego pecha, aby w tym momencie ta instytucja padla. No i fajnie bedzie powiedziec: “patrz wnusiu, to sa te mityczne bitcoiny z lat 20tych, ja nadal je mam” :smiley:

to czysta spekulacja, mam niewielkie srodki, ktorych utrata zupelnie mnie nie zaboli, a przynajmniej nie bede mial do siebie w przyszlosci pretensji, ze nic nie zrobilem :slight_smile: No i spekulacje bede mial juz odhaczona, wiec bede mogl sie zajac normalnym inwestowaniem.

6 polubień
1 polubienie

I tym sposobem Cardano zaczęło obsługiwać smart contracts, twój ruch ETH ( ͡° ͜ʖ ͡°)

https://bitbay.net/pl/aktualnosci/bitbay-jest-pierwsza-gielda-kryptowalut-ktora-spelnila-wszystkie-wymagania-estonskiej-fiu

1 polubienie

Jeśli mieliście zarejestrowaną domenę w ENS (Ethereum Name Service), to nieliche pieniądze leżą na ulicy (między kilkoma, a kilkunastoma tysiącami dolarów). Chyba największy aidrop, jaki widziałem do tej pory.

Dzisiaj miała byc wypłata bitcoinow z Mt Gox ?

to nie ma znaczenia za mala ilość żeby wpłynęło na te kilka ostatnich dni.
wygląda na to ze dużo ludzi postanowiło się wyprzedać, bo się przestraszyli ze już nie urośnie i ze będzie spadało. a teraz się dodatkowo zesrali i wyprzedają ze strachu:)
patrz jak działają portfele wielkościami przedziały portfeli 0-10, do100, do 1k do 10k - glassnode twoim przyjacielem:) i będziesz widział mniej więcej co się dzieje:) ale dlaczego to już nie - najważniejsze to jak wieloryby zaczynają realizować zyski to wtedy ja wychodzę:)

Czy ktoras z szanowanych gield kryptowalut pozwala doladowac konto karta prepaid? z tego co widze, crypto,com tylko z konta bankowego

Z tego co się orientuję Crypto.com z karty debetowej lub przelew działają, revolut odrzuca innych nie próbowałem.

1 polubienie