Klawiatura mechaniczna do ~300 zł

Dzień dobry. Stoję przed wyborem klawiaturki mechanicznej, która miałaby służyć do pisania (głównie programów, ale od czasu do czasu dokument tez machnę) oraz do grania (z tego, co czytałem, powyższe skłania do brązowych przełączników). Ważnym czynnikiem jest dla mnie Bluetooth z opcjonalnym donglem lub kablem bo klawka ma obsługiwać komputer stacjonarny z windowsem oraz macbooka. Jest coś lepszego w tej cenie od keychrona k2? Gorna granica to jakieś 85 dolarów z wliczona już wysyłka. Pozdrawiam cieplutko.

cc @Moridin :rofl:

2 polubienia

Wspomniałem, że 85 dołków to cena za klawiaturę, a nie przełącznik? :sweat_smile:

8 polubień

W takim budżecie nie pomogę. 300 w górę coś sensownego się znajdzie.

2 polubienia

https://www.amazon.de/gp/aw/d/B082PDM3FG/ref=ox_sc_act_image_1?smid=A2QFRO1YL92LHG&psc=1

To wydaje się ciekawa opcja
I jest hot swap, więc łatwo później wymienisz switche (sam się nad nią zastanawiam)

2 polubienia

Rzuć coś w cenie 300+ a może przekonasz :slight_smile:

^to, jak będzie warto to dołożę :slight_smile:

Prócz przełknięcia ceny to jeszcze będziesz musiał się uzbroić w cierpliwość :wink: sensowne klawiatury rzadko dostępne od ręki. Zazwyczaj trzeba czekać na jakiś groupbuy a to może oznaczać później czekania wile miesięcy na produkt :wink:

1 polubienie

Zaraz rusza Think6.5 V2 i będzie korzystny cenowo. Gasket mount i chyba 350 USD. Używane Think6.5 V1 dochodzą obecnie do 1K USD (300 USD jako nowe).

Wojtek. 300zł a nie USD :rofl:

8 polubień

„Jestem za biedny, aby kupować tanie klawiatury” – parafrazując klasyka. :wink:

1 polubienie

No dobra, ale to brzmi jakby klawiatury mechaniczne tańsze, niż 1000 zł miały się za dwa lata popsuć - faktycznie w tej półce cenowej nie ma niczego trwałego?
Też się rozglądam za pełnowymiarową klawiaturą entry level, bo nie wiem czy mi się nie znudzi zaraz albo całkiem nie spodoba, a nie chcę nerki sprzedawać.
Zawiesiłem oko na Keychronie K1 i patrząc po opiniach w necie, to powinno być ok na start - am I missing something?

6 polubień

Nigdy nie dałem zasadniejszego +1 na tym forum (nie, żeby było ich wiele :sweat_smile:)

2 polubienia

K1 czy K2? K1 kupują osoby szukające czegoś jak lepsze Apple Keyboard. K2 jest dla osób, chcących klawiaturę mechaniczną, a nie coś jak Magic Keyboard.

Na pewno niebieskie przełączniki bardziej zbliżają K1 do typowej mechanicznej niż czerwone, ale to wciąż pisanie z dość krótkim skokiem. K2 jest masakrycznie wysoka (nie same przyciski, ale całościowo) - bez podkładki pod nadgarstki to raczej proszenie się o problemy zdrowotne.

2 polubienia

Testowałem u @_Kuba i na pierwsze położenie nadgarstka wysokość mi nie przeszkadzała, ale na pewno zwrócę na to uwagę podczas testów, na które mam nadzieje Kuba się zgodzi. Chodzi o K2, chociaż jak teraz patrzę, to K1 też wyglada spoko. Na pewno przemyślę tę opcję po testach. Czy masz jakieś porównanie pomiędzy tymi dwoma modelami? Chodzi o czynniki inne niż wysokość. Miałeś okazje pisać na obu?

Nie, tylko tyle co z reddita i recenzji na YT. K2 nigdy mnie nie interesowała, jak i ogólnie żadne mechaniczne klawiatury.

K1 mi po prostu odpowiadała, a to że ma mechaniczne przełączniki, nie było dla mnie zbyt istotne. Natomiast zarzut co do wysokości K2 przewijał się na tyle regularnie, że utkwił mi w pamięci.

1 polubienie

A jak ona się ma do Logitech MX?

Ja od ponad 9 lat korzystam ze Steeleries 6Gv2 i wygląd oraz działa cały czas bez najmniejszych zarzutów, a używam jej intensywnie codziennie. Może i nie wygląda tak pięknie jak customowe klawiatury, może i nie jest tak cicha jak po smarowaniu przez pół weekendu każdego przełącznika pędzelkiem, ale robi to co ma robić, wstukuje poprawnie literki, nic się nie przycina i nie rozpada.
Dla mnie temat customowych klawiatur za kilka tysięcy to trochę tak jak z customizacją fury, niby można ale po co, temat dla entuzjastów z wolną gotówką do upłynnienia. Imo jak nie jesteś właśnie takim entuzjastą/kolekcjonerem klawiatur i jej wygląd nie musi pasować do twojego aktualnego nastroju to spokojnie bierz “zwykłą konsumencką klawiaturę mechaniczną” w swoim budżecie.

1 polubienie

Właśnie patrzę na układ K6 i ta klawiatura nie ma prawego Alta/Option, do wprowadzenia PL znaków. Ouch. :slightly_smiling_face:

K2 też nie ma rALT. Trzeba mapować rCMD na rALT w Karabiner ¯_(ツ)_/¯ Na windowsie ten rCTRL to jest rCTRL+rALT, więc wciśnięcie go + s = ś. Trzeba tylko uważać, czy jakaś aplikacja nie ma skrótu na CTRL+ALT+litera dająca polski znak.

1 polubienie