Kawa ☕

Chyba mam plebejski gust, bo kawy Lavazza mi smakują.
Sprawdzałem kawy specialty, nawet poszedłem specjalistycznej kawiarni bo myślałem że je źle parzę, ale nie, kwasowość w kawie to nie jest coś co lubię.

6 polubień

To celuj w kawy z Kolumbii albo Brazylii - są wyraźnie mniej kwaśne od afrykańskich. Maja w większości mocno orzechowo(:smirk:)-karmelowo-czekoladowy aromat.

A z drugiej strony, jeśli znalazłeś kawe, która Ci smakuje i nie jesteś kawowym snobem, to good for you. Masz coś, co Ci smakuje. Nie ma potrzeby na sile kombinować.

5 polubień

Według mnie z kaw nie super fancy Lavazza jest najlepsza.

3 polubienia

Ja tam dlugo testowalem czyste Arabica i za cholere zadna mi nie podchodzi. Za to mix Arabica + Robusta (teoretycznie ten gorszy sort) bardzo mi podchodzi. jestem pewnie totalnym ignorem.
Ale mam to ze tak powiem w “glebokim powazaniu”
Wazne ze mi smakuje :stuck_out_tongue_winking_eye:

2 polubienia

Nie tylko ty tak masz :slight_smile:

Kupiłem kawę z pact Coffee, z linka który był na forum (o tutaj: 🔗 Referrale, linki, kody itd - #13 przez tomasz ) i mam. Bardzo dobra. Za pierwsza kawę zapłaciłem niecałe £3. Super.

Obraz

Bardzo lubię w Pact fakt, że od palenia do mojego kubka mija zawsze maksymalnie 3 dni i to, że nie mieszają ziaren z różnych plantacji też jest spoko.

Mikro-lot wychodzi jakieś £9(dwie kawy w Starbucks) a z moim piciem to zapas na prawie cały miesiąc.

1 polubienie

Mam tak samo. Mieszanka arabiki i robusty jest lepsza niż sama arabika.

A zeby byc jeszcze bardziej ignorantem :sunglasses: lubie taka Dark Roast ktora po zrobieniu jest troszeczke bardziej gesta/ kremowa. To u mnie sie nazywa - caffe creme dark roast.

“Ignorant” pije co tam się pod rękę nawinie. @Arec piszesz o świadomym wyborze tego co Ci smakuje, to moim zdaniem stoi daleko od ignorancji. Zresztą podobno w Londynie i chyba USA już powstały kawiarnie które stawiają na ciemne palenie (ale z ziaren wysokiej jakości). Zresztą jeżeli chodzi o samą robustę, też ten rynek podobno powoli zaczyna wchodzić w szukanie ziaren o jakości specialty.

1 polubienie

A ja tak trochę z innej beczki - co rozumiecie pod pojęciem kawy “Americano” ?
Bo do tej pory nie wiem jak to się stało, że w Leeds jak zamawiałem “Cafe Americano” dostawałem kawę z mlekiem :smiley:

no to coś w lokalu pojebali :smile: Americano to espresso z dolaną wodą - simple as that

4 polubienia

Dla mnie też, ale tam nie był to jeden raz :smiley:

Co do robusty na rynku w końcu się dzieje. Bo robusta nie Jest obiektywnie gorsza, jest inna. Podobało mi się porównanie, że to jest jak różnica między koniem a osłem. Niby ta sama rodzina,a całkowicie inne zwierzęta i wykorzystasz je do innych celów.
Robusta również w końcu się doczekała swojego własnego standardu jakości,do którego powoli plantacje przystają,więc jest na serio nieźle. W ogóle uznaje się, że w związku z globalnym ociepleniem robusta jest przyszłością, jako też wytrzymalszy gatunek.
W Londynie jestem też kawiarnia, która podaje głównie lub nawet Tylko i wyłącznie robuste. Black sheep się miejsce bodajże nazywa, ale nie miałem okazji sprawdzać.

Dla mnie americano to zawsze czarna kawa z dużą ilością wody, ale spotkałem się wiele razy z pytaniem, czy chce do niej mleko, czy nie

Z tym “ignorantem” to ja sie troche nabijam z niektorych wyznawcow (nie napisze znawcow bo to cos innego) jedynej slusznej kawy.
Ja generalnie od zawsze staram sie miec swoj wlasny gust i podejmuje mam nadzieje swiadome decyzje. A nie tylko podazam za moda lub opiniami innych.
Testowalem sobie kawy z roznych rejonow swiata, i w roznym stopniu palenia.
I czego bym nie pil to nawet bardzo wysokiej jakosci czysta Arabica po prostu jest niedobra (dla mnie i moich kubkow smakowych jak rowniez zoladka).
O dziwo im wiecej dobrej jakosciowo Robusty tym znacznie lepiej.
Z tym ze znalezc dobre ziarna nie jest jeszcze tak latwo. Dobrze ze jest Amazon :smiley: ale to zawsze loteria jak chce cos nowego potestowac.
@Matelan Nie wiedzialem ze jest takie miejsce w Londynie, moze poszukam nastepny raz jak tam bede.
@Martin_Fox Americano to po prostu Espresso z goraca woda. I jeszcze sie nie spotkalem zeby jakas kawiarnia dodala mi do tego mleka bez mojej wyraznej prosby.

O, ładny zbieg okoliczności - mam ich koło domu. Muszę sprawdzić!

Podrzucę link, bo mają też sklep online:

Jak widać rozrosli się i są wszędzie w Londynie… Tak to jest jak się nie zawsze słucha świeżych podcastów :wink:

Oprócz specjalisty robusty mają inne cuda.

Z zamawianiem kaw dużo mi dało próbowanie różności właśnie z pact coffee. Teraz jako, że spożycie mi wzrosło bardzo zacząłem zamawiać prosto z palarni. Też świetna opcja jak w dzień palenia kawa zostaje wysłana i następnego dnia jest w domu. Przewaga nad pactem jest to, że można zawsze dostać dokładnie taka kawę jaką się lubi.

1 polubienie

Dzieki. Potestuje prawdopodobnie. na razie mam jeszcze z 500g mojego starego zapasu. Ale juz zaczne sie rozgladac

Mówcie co chcecie ale najlepsza jest Mocha z Orlenu!!!111!

2 polubienia

Ale orlen ma całkiem dobrą kawę jak na stację benzynową ;D

4 polubienia