Karta SIM w Szkocji

Dzień dobry,
niebawem wyjeżdżam na dłuższy czas do Szkocji i potrzebowałbym coś tam wsadzić do telefonu. Właściwie zależy mi tylko na internecie.

Ktoś ma jakieś doświadczenia? Coś polecacie?

Szukałem podobnego tematu i aż jestem zdziwiony, że nie ma. Jak mi umknął to przepraszam.

1 polubienie

A ile tego internetu potrzebujesz?
Jeśli mało, a masz abonament w PL to będziesz miał ileś GB roamingowych wliczonych w ramach abonamentu.

Jeśli chcesz więcej, to polecam Three UK, bardzo łatwo kupić (można też online), 5GB za £15 ważne 1 miesiąc.

2 polubienia

Three to dobra opcja, potwierdzam. Ja sam korzystam z Voxi (z tego linka jak się zarejestrujesz, to dostaniesz w gratisie £10 do wydania na amazonie), które też sobie dość dobrze poradzi i nie masz żadnego abonamentu. No i mają całkiem przyjemne oferty, tych GB za niewielkie pieniądze dają dużo. Alternatywą jest smarty. Do wyboru, do koloru.

1 polubienie

W Szkocji dzialaja te same sieci co w reszcie UK. Ze wzgledu na to, ze to koniec swiata patrzylbym na to jaki zasieg ma siec w danym rejonie - sprawdz mape z tej strony https://checker.ofcom.org.uk/mobile-coverage

Moge sie mylic ale 3 pewnie bedzie miala najgorszy zasieg, mierzylbym w voxi (vodafone) giff gaff (o2) ewentualnie prepaid z EE ale ten bedzie pewnie najdrozszy.

2 polubienia

GiffGaff i O2 (to ta sama sieć) mają najwolniejszy internet, a EE najszybszy.

2 polubienia

Mieszkam w Szkocji , Jak potrzebujesz dużo Internetu to trójka lub BTMobile czy EE , a jak potrzebujesz nieograniczony dostęp Internetu to Smarty.

BT, EE wprowadziło w kilku dużych miasta już 5g

Nie bierz żadnych wynalazków bo zasięg tam jest słaby.

3 polubienia

Nie wiem jak Smarty, ale 3 ma tylko 3G w roamingu.

O, może tak być, ale tego nie wiem, bo nie sprawdzałem. Sam mam VOXI, które w roamingu daje też 4G.

Nie wiem jak teraz ale rok temu 3 ograniczala rowniez predkosc w roamingu, bedac w Hiszpani jeden tel w o2 drugi w 3 - o2 min 50Mb, 3 max 3-4! Dlatego odszedlem z 3. Bylem w voxi kilka miesiecy, w Barcelonie 150Mb no problem. Teraz jestem w vodafone pay monthly bo mi sie trafil dobry deal.

U mnie najlepiej w roamingu sprawdził się talktalk mobilne, 4g w dobrej prędkości nawet robiłem hotspot na iPad żeby oglądać Netflix.

Narzeczona chce wziąć sobie telefon w którejś z sieci i właśnie nad tym Voxi myśli. Net daje radę bez problemu?

Działa bez problemu! Potwierdzam.

1 polubienie

Niech się jeszcze zastanowi nad EE. Mają najszybszy internet. Chociaż pewnie też zależy od konkretnego miejsca.
Warto wziąć jakiś starter PAYG i przetestować zanim się weźmie abonament na rok czy dwa.

1 polubienie

Prawda, że mają pewno najszybszy i najlepszy zasięg, są też zdecydowanie drożsi. To zależy co jest ważniejsze.

Uwaga, świetna oferta wjechała.

To może wezmę te ofertę a poprzednia skasuje. Cebula deal😊

1 polubienie

Sam rozważam przejście z Voxi… Nie dość, że taniej, to jeszcze unlimited. Jedyny minus to ten roaming i brak wifi w metrze…

Ja tego używam tylko do domowego internetu i dość że taniej niż broadband to szybciej.

1 polubienie

To brzmi jak dobry pomysł. Router 4G i już. U mnie się nie sprawdzi raczej, bo Trójka 200 Mbps nie wyciągnie (mój rekord na EE to trochę ponad 90), ale jak nie ma lepszej opcji, to czemu nie.

U mnie broadband miał 11Mbps i 1.5 Mbps upload, a Smart na routerze tp-linka