Kamerka sportowa

Hejka,

Szukam jakiejś kamerki sportowej z szerokim kątem do nagrywania dziecka. To co on czasem odwala to przechodzi moje oczekiwania i chciałbym mieć to uwiecznione. Najlepiej jakby był uchwyt na głowę bo często nie mam rąk :slight_smile: poza tym to musi być małe i mieć w miarę nieźle audio. Myslalem przez chwilee o nowym GoPro, ale miałem na testy od kolegi i nie przypadło mi do gustu.

Polecicie coś ciekawego?

Podobno to nowe gopro od DJI urywa jajka.

Sam będę kupował jedno na próbę jakoś pod koniec lipca. Mogę w sierpniu podesłać jakieś nagrania ze stoku, ale pewnie nie będziesz tyle czekać :wink:

Nie wiem jeszcze jak to rozwiąże, ale spróbuje jakoś je porównać z moim H7B.

O tym mówię: DJI Osmo Action

A jeśli zależy Ci na jakości i możesz zrezygnować z tego przyczepienia do glowy, to koniecznie Osmo+.
Minusem jest tylko stosunkowo niski max. bitrate (60Mbps) i max 30fps w 4K, wiec jakiekolwiek slo-mo dzieciaka odpada bez Optical Flow w FCPX.
Ale szkło naprawdę jest brzytwa i jak na rozmiar, i jak na cenę.

Ja używam GP7 Black i nie umiem polecić nic innego niż GoPro właśnie. Do statycznych nagrań, wobec których nie mam żadnych oczekiwań jakościowych, używam SJ 4000.
Różnica między tymi kamerami jest ogromna. Od jakości obrazu, przez jakość dźwięku, stabilizację po możliwości oprogramowania na urządzenia mobilne i stacjonarne. Nie wiem jak wygląda sprawa z nową kamerą DJI. Podobno jest bardzo dobra.
Jeśli nie potrzebujesz kamery do filmowania sportu kup może coś tańszego niż wersja Black. Też powinieneś być zadowolony a i kilka stówek zostanie w kieszeni.

P.S. a co konkretnie nie przypadło Co do gustu w GoPro? Jeśli mogę spytać…

1 polubienie

W GoPro dźwięk mi nie przypadł do gustu. Wiecie… ja nie będę tego używał jako kamery sportowej, ale nie ma chyba niczego z w miarę szerokim kątem co da się założyć na głowę żeby właśnie nagrać sobie pamiątkę. Telefon ma za wąski kąt plus ciężko go trzymać w ręce. Oczywiście fajnie, jakby to się też nadało do nagrywania z ręki np krajobrazu.

Co do DJI Action… muszę zobaczyć jakieś recenzje, ale słyszałem, że dźwięk jest tragiczny.

To może poczytaj o Garmin VIRB Ultra 30. Jakość obrazu na dość wysokim poziomie. Jest bardzo chwalona za jakość dźwięku. Niestety nie mam żadnej wiedzy dotyczącej oprogramowania na komórki czy komputery.

Możesz zasugerować się opinią Szafy z kanału TestHub:
https://www.youtube.com/user/TestHubPL/videos
Szafa jest dailyvlogerem który używa do tego małych kamerek, stąd możesz zobaczyć jak wygląda to w prawdziwych warunkach, a nie zmontowane filmy w stylu ,cinematic"
https://www.youtube.com/user/MocnyVlog/videos

wiem, znam Szafę, ale on korzysta z Sony, która jest świetna do dźwięku, ale kompletnie jak dla mnie nieporęczna do zastosowań zabawowych. Te kamerki kwadratowe to na pasku przyczepisz. Sony jest już za duża i za długa do tego.

Tak, nagrywa głównie Soniaczem, ale ostatnio robił testy kilku tych małych kamerek, więc może coś z tego dla siebie wyciągniesz.

Sony FDR-X3000 jest chyba najlepszy. Jedynym problemem jest to, że jest dość stary :wink:

Mam Xiaomi mijia 4k.
O ile sama jakość nagrań jest w miarę spoko to dźwięk jest kiepski. Chyba wynika to z racji braku wyjścia na zewnętrzny mikrofon. Także odradzam w twoim przypadku tego allegrowicza.

1 polubienie

Odkopuję temat bo jestem aktualnie w procesie zakupowym kamery sportowej (wow, prawie 5 lat, chyba nagroda złotej łopaty mi się należy :sweat_smile:). Szukam kamery na rower i wybieram między DJI Action 4, a GoPro Hero 12. Miałem już kupować DJI, bo ma dobre recenzje. Ale na Reddicie wpadłem na wątek o recenzjach sponsorowanych przez DJI, obejrzałem porównania między DJI a GoPro i mam wątpliwości. Może ktoś z Wąsów ma którąś z tych kamer i może podzielić się opinią?

2 polubienia

Ja DJI nie testowałem, bo jestem bardzo zadowolony z GoPro od lat, ale BARDZO dużo ludzi żali się na awaryjność nowych modeli.
Tak naprawdę to trochę przestraszony czekam, aż mi się coś wywali w najgorszym możliwym momencie i wściekły polecę do salonu DJI. Póki co, odpukać, nie było takiej potrzeby.

Gdybym miał dziś polecać komuś nie znając jego potrzeb, to chyba byłoby to tak 60-40 na korzyść DJI właśnie ze względu na te rzekomą awaryjność goprosków.

1 polubienie

Awaryjność, w tym zacinanie podczas nagrywania i niekonsekwentny czas pracy na baterii to rzeczy, które mnie wstrzymują przed GoPro. Za to stabilizacja i jakość obrazu (w dzień) moim zdaniem jest dużo lepsza niż w DJI.

To bierz GoPro. YOLO

1 polubienie

Nie miałem nigdy nic innego niż GoPro. I nie będę miał. Dla mnie w kategorii kamer istnieje tylko GoPro, w kategorii dronów DJI.
Ale… (Zawsze musi być to zasrane ALE).
W temacie współpracy z telefonem GoPro nie działa mi najlepiej z androidami (Pixel, Samsung, Motorola). Za to doskonale działa z iPhone. O ile więc używasz iPhone to wybór jest raczej prosty. GoPro to lider kategorii, dobry soft,. dostępność akcesoriów oficjalnych i tych lepiej wycenionych. Sam nie mam GoPro 12 ale dwójka znajomych ma (z czego jeden traktujący te kamery naprawdę bezkompromisowo - na przykład start w Dakkar) i chwalą sobie.
Z drugiej strony jest znajomy, który w ramach eksperymentu kupił DJI i mówi, że nie wróci do GoPro - ten nie jest heavy userem ale za to pracuje w IT i twierdzi, że pod względem softu GoPro już przegrało. A w stabilizacji obrazu nie widzi różnicy.
Wniosek - kup obie. Zrób testy. Gorszą oddasz.

3 polubienia