Kamerka sportowa

Hejka,

Szukam jakiejś kamerki sportowej z szerokim kątem do nagrywania dziecka. To co on czasem odwala to przechodzi moje oczekiwania i chciałbym mieć to uwiecznione. Najlepiej jakby był uchwyt na głowę bo często nie mam rąk :slight_smile: poza tym to musi być małe i mieć w miarę nieźle audio. Myslalem przez chwilee o nowym GoPro, ale miałem na testy od kolegi i nie przypadło mi do gustu.

Polecicie coś ciekawego?

Podobno to nowe gopro od DJI urywa jajka.

Sam będę kupował jedno na próbę jakoś pod koniec lipca. Mogę w sierpniu podesłać jakieś nagrania ze stoku, ale pewnie nie będziesz tyle czekać :wink:

Nie wiem jeszcze jak to rozwiąże, ale spróbuje jakoś je porównać z moim H7B.

O tym mówię: DJI Osmo Action

A jeśli zależy Ci na jakości i możesz zrezygnować z tego przyczepienia do glowy, to koniecznie Osmo+.
Minusem jest tylko stosunkowo niski max. bitrate (60Mbps) i max 30fps w 4K, wiec jakiekolwiek slo-mo dzieciaka odpada bez Optical Flow w FCPX.
Ale szkło naprawdę jest brzytwa i jak na rozmiar, i jak na cenę.

Ja używam GP7 Black i nie umiem polecić nic innego niż GoPro właśnie. Do statycznych nagrań, wobec których nie mam żadnych oczekiwań jakościowych, używam SJ 4000.
Różnica między tymi kamerami jest ogromna. Od jakości obrazu, przez jakość dźwięku, stabilizację po możliwości oprogramowania na urządzenia mobilne i stacjonarne. Nie wiem jak wygląda sprawa z nową kamerą DJI. Podobno jest bardzo dobra.
Jeśli nie potrzebujesz kamery do filmowania sportu kup może coś tańszego niż wersja Black. Też powinieneś być zadowolony a i kilka stówek zostanie w kieszeni.

P.S. a co konkretnie nie przypadło Co do gustu w GoPro? Jeśli mogę spytać…

1 polubienie

W GoPro dźwięk mi nie przypadł do gustu. Wiecie… ja nie będę tego używał jako kamery sportowej, ale nie ma chyba niczego z w miarę szerokim kątem co da się założyć na głowę żeby właśnie nagrać sobie pamiątkę. Telefon ma za wąski kąt plus ciężko go trzymać w ręce. Oczywiście fajnie, jakby to się też nadało do nagrywania z ręki np krajobrazu.

Co do DJI Action… muszę zobaczyć jakieś recenzje, ale słyszałem, że dźwięk jest tragiczny.

To może poczytaj o Garmin VIRB Ultra 30. Jakość obrazu na dość wysokim poziomie. Jest bardzo chwalona za jakość dźwięku. Niestety nie mam żadnej wiedzy dotyczącej oprogramowania na komórki czy komputery.

Możesz zasugerować się opinią Szafy z kanału TestHub:


Szafa jest dailyvlogerem który używa do tego małych kamerek, stąd możesz zobaczyć jak wygląda to w prawdziwych warunkach, a nie zmontowane filmy w stylu ,cinematic"

wiem, znam Szafę, ale on korzysta z Sony, która jest świetna do dźwięku, ale kompletnie jak dla mnie nieporęczna do zastosowań zabawowych. Te kamerki kwadratowe to na pasku przyczepisz. Sony jest już za duża i za długa do tego.

Tak, nagrywa głównie Soniaczem, ale ostatnio robił testy kilku tych małych kamerek, więc może coś z tego dla siebie wyciągniesz.

Sony FDR-X3000 jest chyba najlepszy. Jedynym problemem jest to, że jest dość stary :wink:

Mam Xiaomi mijia 4k.
O ile sama jakość nagrań jest w miarę spoko to dźwięk jest kiepski. Chyba wynika to z racji braku wyjścia na zewnętrzny mikrofon. Także odradzam w twoim przypadku tego allegrowicza.

1 polubienie