Kamera szerokokątna do monitoringu podwórka

Cześć. Mój wujek poszukuje dobrej szerokokątnej kamery, która będzie służyła mu do monitoringu dość dużego podwórka. Chce on mieć taki ogólny podgląd na to co się dziej na podwórku bez konieczności sprawdzania kilku kamer jedna po drugiej czy tam jednocześnie (choć takie kamery monitoruje garaże, warsztat itd też będą).
Wymagania:

  • łączność po WiFi + LAN jako alternatywa
  • oczywiście odporność na warunki meteo
  • możliwy zapis na karcie SD + późniejsze podpięci jej do systemu monitoringu który będzie w przyszłości montowany
  • wiadomo aplikacja na Androida najlepiej jak by była to “nie chińska” aplikacja.

Ktoś może coś polecić w co warto zainwestować. Budżet jest raczej spory także każda opcja jest brana pod uwagę.

1 polubienie

Kiedyś jak się interesowałem rozwinięciem swojego Smart Home dużo było poleceń kamer EVE Kamera zewnętrzna Eve - Apple (PL) – długi czas pracy na baterii, wifi etc.

Tania firma “polska” to orllo → https://orllo.pl/

1 polubienie

Dwie propozycje od eufy:

https://allegro.pl/oferta/eufy-eufycam-3-2-kamery-centrala-13174901983?utm_medium=afiliacja&utm_source=ctr&utm_campaign=896154df-d54c-4560-83fd-44fe35cde409#

https://allegro.pl/oferta/eufy-eufycam-2-2-kamery-centrala-homekit-12929113480?utm_medium=afiliacja&utm_source=ctr&utm_campaign=d61011ba-2043-4e73-acc5-4d9e5ebdabdb#

Wszystkie z Twoich wymagań chyba są tutaj pokryte?

1 polubienie

Od siebie dodam, że od dawna używam kamer Hikvision i nigdy mnie nie zawiodły, a nowe wersje ColorVu umożliwiają widzenie kolorowe w nocy, gdzie obraz wygląda jak w dzień. To jest nieporównywalne to żadnej innej kamery ze zwykłym podświetleniem podczerwonym.
Co do szerokiego konta to polecam coś z dwoma obiektywami np taką. Słyszałem też dobre opinie o Reolink, też z dwoma obiektywami.

Jeśli to ma być coś więcej niż zabawka - to nie kupuj zabawek. Pomyśl lepiej o czymś dedykowany pod CCTV i rejestratorze. Np ankee albo coś podobnego.

Na pewno nie ma to być zabawka. A pyram się bo wiem, że są tutaj udzie, którzy znają się na różnych rzeczach i zapewne ktoś coś podpowie.