[K] Apple TV 4k

Wszystko wpinasz tak jak @sivy napisał - do TV. Masz w nim 4 HDMI - jeszcze jedno luzem zostanie. Ciekawe, że Samsung w specyfikacji na swojej stronie pisze tylko o ARC a nie przyznaje się do eARC ale na innych stronach widzę info, że powinieneś mieć także eARC i HDMI 2.1.

Czemu obecnie soudnbara masz podpiętego do XBOX a nie do TV? Soundbar ma kilka HDMI i jednym jest podpięty TV a drugim XBOX? Wiem, że to możliwe - Sonos ma swój popieprzony system i tak się nie da - wymaga ARC/eARC z TV.

A czy mając całkiem niezłego WebOS SAMSUNG potrzebujesz tego Apple TV?

1 polubienie

W belce mam dwa hdmi: jeden harc do tv a drugi in - do niego wpiąłem xboxa, ale jak wrócę domu to poprawie.

A co do drugiego pytania to właśnie, sam nie wiem. Chce mieć ekosystem i wygodę współpracy z ipponami w domu.

1 polubienie

ekosystem tani nie jest, ale jest wygodny w pytkę, i za to mogę zapłacić:)

1 polubienie

A swoją drogą nikt poza @Suchy nie ma na sprzedaż używanego Apple TV?

ja mam ale ATV Gen 3

zamieniłem na ATV 4K 2022, czyli ten najnowszy i ze względu na

wart jest dla mnie 5x więcej, bo podpinamy dwie pary AirPodsów i działa to doskonale

ale u mnie pilot od ATV zastąpił dwa inne:

  • pilot do OLEDa LG, który stał się tylko ekranem i nie używamy wbudowanego systemu (ATV włącza i wyłącza tv przez HDMI-CEC)
  • pilot od amplitunera, który jak się okazało w praktyce służył nam tylko do sterowania głośnością - pilot od ATV zaprogramowaliśmy i na to, więc jak nie oglądamy w słuchawkach, to sterujemy głośnością głośników;
    ampli i tak włącza się sam wraz z sygnałem audio, a wyłącza po bezczynności

więc

to kwestia punktu widzenia

2 polubienia

Hmm… Apple TV zamienia Atmosa po DD+ na PCM? Jesteś pewien? U mnie Sonos twierdzi, że dostaje Dolby Atmosa, nie wielokanałowe PCM.

DD+ zamienia na PCM ale Dolby MAT transmituje as is. Serwisy VoD zazwyczaj mają Atmos w DD+ ale MAT też się nieraz zdarza - wtedy Apple TV transmituje bezpośrednio.

Jesteś pewien, że masz DD+ a nie MAT?

W Sonos sobie możesz sprawdzić, którego masz Dolby Atmos - wchodzisz w „o moim systemie” i zazwyczaj w sekcji suba masz:

  • Dolby Atmos (DD+)
  • Dolby Atmos
  • Dolby Atmos (TrueHD)

Czyli odpowiednio DD+, MAT lub TrueHD

Sprawdziłem teraz przy HBO Max i Amazon Prime, za każdym razem jest to Dolby Atmos MAT (w zakładce O Systemie jest po prostu Dolby Atmos)
Pamiętam, że Disney czy Netflix też puszczały Dolby Atmosa (obecnie nie mam wykupionych subskrypcji).
Wydaje mi się, że Apple TV dostaje Atmosa w DD+ i opakowuje go w MAT.

Ten temat został automatycznie zamknięty 29 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.