Jira Engineer - UK

Mordeczki, firma w której pracuję szuka kogoś, kto ma pojęcie o jirze.
Jeśli ktoś byłby zainteresowany, to polecam, to bo fajne miejsce do pracy.
https://pokerstarscareers.com/job/jira-engineer-10815/?__jvst=Employee&__jvsd=sGO3Piw9

1 polubienie

Mam taki stopień desperacji po dzisiejszym dniu w swojej pracy, że zaraz sprawdzę w necie co to jest Jira i aplikuję.

8 polubień

Nie ma problemu, na udemy są kursy :slight_smile:

1 polubienie

to jest taki staroc napisany w Javie jak Jenkins :slight_smile: taki love-hate

I nie wiadomo dlaczego tyle dużych firm go używa :slight_smile:

Krótko mówiąc taka jira-zdzira.

1 polubienie
2 polubienia

Hura FTW

Nawiązując do JIRA - jest sens wchodzić w to (i inne produkty Atlassian) czy raczej polecicie coś innego?
Potrzebuję w firmie wdrożyć system do zarządzania projektami (nie zawsze są to projekty programistyczne) - myślałem o Jira Work Management oraz zarządzanie wiedzą / dokumentacją - tu zapewne Confluence (chociażby z powodu silnej integracji z JIRA).

I jeszcze pytanie o licencjonowanie / możliwości - Firma “A” oraz firma “B” ma swoje instancje JIRA - czy da się “wpuścić” użytkowników firmy “B” do jakiegoś projektu w firmie “A”? Czy też po prostu firma “A” musi założyć konta firmie “B”?

Jak zawsze odpowiedź brzmi “to zależy”.
Sama Jira, zwłaszcza JWM nie jest produktem, który dupę urywa (ale nie jest też zła). Po prostu produkt jak inne na rynku.
Ale kiedy zaczynasz to integrować z pozostałymi częściami ekosystemu, wtedy zaczyna pokazywać, co potrafi. Cała siła narzędzi atlassian jest w tej integracji - pojedynczo są to narzędzia jak inne, ale jako całość działają naprawdę fajnie.

By default powinieneś założyć konta użyszkodnikom z drugiej firmy, ale są pluginy jak Issue Sync które pozwalają na synchronizację issues pomiędzy dwoma instancjami - czyli każda firma ma w swojej instancji swój projekt, a wszystkie lub część issues z wybranego projektu/projektów się synchronizują między nimi (tu wszystko jest konfigurowalne).
Minusem jest to, że obie firmy muszą mieć licencję na ten plugin, plusem - bezpieczeństwo. Nie wpuszczasz nikogo do swojej instancji, nie zakładasz kont, więc są firmy które z tego korzystają (ja znam kilka banków w Polsce które to mają, właśnie przez security).

No i podstawowe pytanie - mówimy o cloud czy DC?

1 polubienie