Jaki rower do miasta?

Odkopuję temat po 4 latach. Ostatnio zaczęło mi chodzić po głowie, żeby kupić rower do miasta. Ale nie taki zwykły, tylko szybki rower do miasta. Obecnie posiadam crossa, który w terenie jest świetny, ale ja nie za bardzo jeżdżę już w teren. A do miasta jest ciężki, nieporęczny, szczególnie, że muszę trzymać go na balkonie (spędzałem kilkanaście minut na wyciąganiu go z rowerowni, ale to temat do gorzkich), więc jak nawet chciałbym na nim pojechać to zbieranie go z balkonu, wyprowadzenie z mieszkania, windą na dół i “już” można jechać.

A jak widzę ludzi śmigających na starych szosach po Warszawie to aż mnie zazdrość bierze jak widzę jak zwinni są w porównaniu ze mną i mam chęć kupić taką, odnowić i też tak śmigać. Ale potem myślę o tym, że to pewnie nie taka prosta sprawa odnowić taką szosę. I zamiast jeździć na rowerze będę spędzał czas na jego naprawie (co samo w sobie brzmi jak dobra zabawa, ale chyba nie o to chodzi). Dzisiaj też zobaczyłem rower Kross Inzai i się zakochałem, bo wydaje się idealnym rowerem do miasta dla moich potrzeb, a jak będzie chciało się wyskoczyć na szutrowe, czy leśne drogi to też da radę. I ta przerzutka w piaście - ostre koło to raczej nie dla mnie. Tylko że nie jest już sprzedawany, a o używki też nie łatwo.

O czym więc myślę? Opcja 1: sprzedać rower który mam i kupić jeden za większą sumę, który będzie zwinny w mieście, ale pozwoli też pojeździć po mniej utwardzonych drogach. Chyba w tą kategorię najlepiej wpisuje się gravel. Ale trochę będzie żal go zostawiać w randomowych miejscach w Warszawie w obawie, że ktoś go ukradnie.

Druga opcja to zostawić obecny i dokupić nowy, tańszy niż w pierwszej opcji, który będzie służył tylko do szybkiego pokonywania miasta (tylko gdzie ja to będę trzymał). W tej opcji bardziej mi się podoba to, że potencjalnie tańszy = nie będzie żal zabierać go częściej jak muszę podjechać do centrum i zostawiać nie martwiąc się że ktoś go ukradnie.

Prosiłbym Was więc o poradę, zarówno w którą stronę pójść (może w zupełnie inną niż te które mi przyszły do głowy), i jakie modele byście mi polecali?

1 polubienie