Jaki OLED kupić?

Stoję przed takim dylematem.
Mam budżet ok. 5k na nowy telewizor 55 calowy i wiem że na pewno to ma być OLED. Sprzęt będzie służył w 50% do grania na XSX i Switchu, 40% jakieś VOD a pozostałe 10% to może będą oglądane mecze albo zwykłe TV.
Póki co rozważam takie opcje - LG B1 za ok. 4k lub CX za około 4400 a reszta budżetu zostanie do wydania na jakieś głupoty albo C1 za 5,2K.

Pytanie bonusowe - na ile byście wycenili prawie 2 letni w stanie idealnym Samsung UE43RU7472U?

1 polubienie

Jeżeli cena ma znaczenie to bierz CX, który nie różni się jakoś mocno od C1.

2 polubienia

Ja też ze swojej strony polecę LG. Tak naprawdę bierz to, na co akurat wpadnie promocja. Obecnie często różne modele w róznych rozmiarach są przeceniane. Polecam śledzenie www.lowcygier.pl. Nieważne, czy weźmiesz coś z 2021 (C1, B1) czy z 2020 (CX, BX), to i tak będziesz zadowolony. Różnica między serią C a B jest taka, że C ma jasniejszą matrycę (lepszy HDR), teoretycznie lepszy procesor do obrazu oraz szybszy interface. Ja mam CX (2020 model), mój kolega B9 (2019 model) i róznicy w działaniu interface nie ma. Róznica w obrazie jest, ale musiałbyś postawić 2 TV obok siebie.

Ostatnio był CX 65 cali w promocji za 5199 bodaj. Już się sprzedały, w parę godzin, lecz jak wspominałem - poluj, często się teraz pojawiają

1 polubienie

65 cali niestety nie zmieści mi się w miejscu na telewizor, a szkoda. Chyba wezmę rzeczywiście CXa bo różnic faktycznie nie ma dużo (nawet procesor na pokładzie ten sam więc pewnie OS będzie śmigał podobnie) a pozostały budżet pójdzie na słuchawki do xboxa i jakieś małe “przydasie” typu kolejna ładowarka :slight_smile:

Kolejność wyboru to C1, CX, B1, BX. Na HDTV Polska też co chwilę pojawiają się promocje. (spokojnie da się nabyć któryś z nich w okolicy 4k).

2 polubienia

Wybrałem CX, udało mi sie go dorwać ostatecznie za 4300 więc chyba nawet dobry deal.

3 polubienia

Bardzo dobry, retail w 2020 wynosił prawie 6500, dawało się go wyrwać za 5,5-5,8, a do dziś to jeden z lepszych LG w tej klasie, bo C1 nie jest wcale o wiele lepszy

Ty zdaje się robiłeś kalibrację tego TV (albo jakiegoś innego oleda) - dużo to zmieniło?

Ja się w końcu (jeszcze) nie zdecydowałem, bo najpierw chciałem go zawiesić (wciąż nie zawisł od września '20, ale być może nastąpi to na dniach)

Ale @pawelorzech robil, tylko na innym i widział różnice.

Ja powiem tylko tyle - profesjonalnie skalibrowany C9 u mojego klienta - dużej firmy z branż reklamowej i rozrywki wideo - stoi jako monitor odglądowy/referencyjny na kolor-korekcji i pracuje przy projektach za gruuuube pieniądze…

Ja robiłem u Macieja Kopra na CXie. Zdecydowanie widać różnicę. Choć obraz na LG jest generalnie całkiem niezły, więc jak nie zastanawiasz czy coś z obrazem jest nie tak (ja tak miewałem) to nie jest to obowiązkowe.

1 polubienie

Potwierdzam, też Maciej Koper :slight_smile: i było wspaniałe

1 polubienie

A możecie polecić jakiś model w mniejszym budżecie, Ok 2 - 2,2k? Wiadomo, OLED nie bardzo za takie pieniądze ale zależy mi na ok. 55”, AirPlay wbudowany i żeby miał w miarę przyzwoity HDR. Jest to możliwe w takiej cenie?

Raczej będzie ciężko o

jeśli