Jaki mobilny router LTE?

Jaki polecalibyście tańszy mobilny router LTE? Nie chcę za dużo w niego inwestować bo będzie tylko do okazjonalnego użytku w przypadku braku netu stacjonarnego i na wyjazdy.

Może jakiś tani smartfon z dużą baterią, jeśli nie masz zbędnego gdzieś w szufladzie?

2 polubienia

Jeśli taki wpinany w USB to bym pomyślał o Huawei 3372

Ja dokładnie tak korzystam ze swojego rozbitego huaweia :+1:

Tak jest najlepiej, bo do tego masz awaryjny telefon w razie w.

W sumie może to i najlepsze wyjście, bo przynajmniej mój stary xiaomi ma dwa sloty sim, więc uniknę problemu braku zasięgu na wyjazdach, jak mi się to raz zdarzyło :grin:

ciekawe czy ktos testowal ile urzadzen jest w stanie wytrzymac tethering. Wiadomo ze typowe MiFi sa slabsze od pelnoprawnych routerow, ale ciekawe jak to jest w przypadku telefonu.

Zwykle telefon ma opisane, ile urządzeń na raz przyjmie. Mój Galaxy S10 może mieć na raz podłączonych 10 urządzeń po WiFi oraz po jednym przez BT, oraz kabel.

1 polubienie

Odkopuję temat. Poszukuję routera LTE najlepiej na wifi i najlepiej z usb-c. Najlepiej do okolic 200 zł. W głowie mi świta, że @Tadek i @sivy pisali na forum, że mają, ale nie mogę znaleźć. Możecie coś polecić? :smiley:

1 polubienie

Ja mam jako awaryjny ten:

M7200 | Przenośny hotspot LTE | TP-Link Polska

Kupiłem z jakiegoś outletu Allegro za 179 zł.
Do tej pory sprawdzałem go tylko raz, bo tylko raz była sytuacja awaryjna :smiley:

Niestety jest na MicroUSB.

1 polubienie

Dzięki! Myślę, że microUSB przeboleję (szczególnie, że to zakup nie dla mnie :sweat_smile:).

Rozumiem że ma to być mobilny router a nie taki normalny, domowy, z antenkami?

Bo takich jest kilka na rynku

1 polubienie

Tak, mobilny :slight_smile: Będzie używany głównie stacjonarnie, ale przenoszony pomiędzy miejscami, więc uznałem, że taki mobilny, kompaktowy będzie lepszym rozwiązaniem.

1 polubienie

No to jeszcze pytanie o prędkości. Ten M7200 ma prędkości 150/50, gdy M7650 600/50

ja mam huaweja z mikro usb lte/wifi 2,4 i 5 ghz

1 polubienie

Podpinam się pod pytanie. Rodzice potrzebują na działkę router stacjonarny na kartę sim. Budżet maks 300 złotych. Będę dozgonnie wdzięczny za polecenie jakiegoś sensownego sprzętu.

wczoraj trzeba bylo pisać póki miałem mikrotiki moje (poszły na aledrogo za psie piniadze) - do nich wkładasz usb z modemem i po sprawie.