Jaki mini pc?

Czy polecacie może jakieś mini pc? Najważniejszym wymaganiem jest żeby śmigała tam MTG Arena i żeby chłodzenie nie było za bardzo hałaśliwe :grin:

Myślę, że Apple Mac Mini na M1 spełnia twoje wymagania :slight_smile:

Ja sam może bym i poeksperymentował, ale moja lepsza połowa raczej nie będzie miała ochoty na żąglowanie dwoma systemami między pracą i domem, a ona będzie spędzała przy nim więcej czasu :sweat_smile: Więc w rachubę wchodzą raczej tylko te z windą.

Wystarczy że ma z pracy komputer z Windowsem i już po ptokach

1 polubienie

Qrde, wychodzi zmęczenie z człowieka - dopiero po Twoim poście przeczytałem jeszcze raz post nad moją odpowiedzią i dotarło do mnie co jest tam tak naprawdę napisane :slight_smile:

Myślałeś o NUCach? Intel ma też wersje gamingowe.

2 polubienia

To była jedna z opcji :smile:

Trochę lat temu miałem styczność z Gigabyte Brix opartym na 4770r (czyli procek z trochę lepszą grafiką niż zwykła integra). Ale on był malutki i słitaśny… do momentu kiedy nie został obciążony. Wtedy zaczynał brzmieć niczym startujący f16. Te 65W trzeba było jakoś odprowadzić. A w tych małych fajnych obudowach nie ma miejsca na duży, wolnoobrotowy wiatrak. Zostaje tylko mały szybkoobrotowy wyjec.
Technika pewnie przez kilka lat poszła do przodu, ale fizyki nie oszukasz, ciepło trzeba jakoś odciągnąć. Zwracaj więc uwagę na TDP

Ja o Intel nuc słyszałem bardzo dobre rzeczy. Aczkolwiek nie wiem jak w ich przypadku z grami.

Mam NUCa sprzed kilku lat i działa bardzo cicho, nawet przy obciążeniu. Tyle że to zwykły komputer, nie do gier. Choć Minecraft chodzi dobrze, zarówno Java jak i Bedrock :grinning:

1 polubienie

Arena wbrew pozorom nie ma aż takich dużych wymagań sprzętowych, ale muszę przyznać, że na moim lapku HP 15s Ryzen 4700 wiatrak sie przy niej włącza, więc pewnie w takich mini pc też się będzie włączał :sweat_smile: