Jaki dysk przenośny wybrać?

Cześć,

Od dłuższego czasu rozglądam się za dyskiem przenośnym. Założenia są proste:

  • dobry stosunek cena/jakość (ale też nie musi być mercedes wśród dysków)
  • może być HDD (głównie ma to być magazyn danych, ale żebym mógł go zabrać w podróż na przykład)
  • budżet do 3-4 stówki, ale może być i taniej

a jak często będziesz z niego korzystał? Bo ja posiadam zwykłego HDD i mnie czasem szlag trafia jak muszę przekopiować 20gb danych…

No i czy masz port wgl USB 3.0 at least a najlepiej TB3.

Minimum raz na miesiąc. Ahhh no tak, porty. Fajnie jakby miał minimum USB 3.0, ale TB3 też bym nie pogardził.

Za jaka pojemność?

500gb-1TB —więcej mi chyba niepotrzebne.

To lepiej SSD - jak upuścisz torbę z dyskiem HDD to różne rzeczy się z nim mogą stać, a taki półprzewodnikowy to jak pendrive…
Ja mam 256 GB w laptopie i bardzo sobie chwalę - z tej serii:

Tu masz podlinkowany 1TB za ~500zł
Jest też 512GB za 300 zł, plus kombinujesz obudowę z SATA ↔ USB3 i gra gitara:

70 zł
W sumie w budżecie

2 polubienia

Zdecydowanie wolałbym kilka razy mniejszą wersję wersję m.2 zamiast 2,5”, skoro ma być mobilnie.

1 polubienie

Od paru lat mam taki, tylko, że od Samsunga:

https://allegro.pl/oferta/maxtor-m3-1tb-usb-3-0-dysk-zewnetrzny-7250719115

No I działa dobrze. A w plecaku nosiłem go wielokrotnie, pewno trochę nawet się poobijał. Ale dane trzyma dobrze. Zresztą nie trzymam tam za dużo (40 sezonów Survivora, trochę filmów). Ale sprawuje się BDB.

1 polubienie

Jest interfejs M.2 <=> USB3? Bo jak nie, to jeszcze to:

570 PLN

1 polubienie

Jasne że jest, mam tak 2 TB podpięte na stałe do komputera jako główny dysk poza systemem. A wziąłem m2 właśnie dla ultra mobilności, żeby w przyszłości do iPada podpinać bez potrzeby zabierania ze sobą takiej cegły jak 2,5".

Ja używam tego modelu. Swoją drogą jak 500 GB ci wystarczy, mi w Polsce leży WD Blue, który kupiłem na system, ale okazało się że jednak musi być specjalny dysk i ten nigdy nie miał na sobie nawet 1 MB danych. Kupiony na Amazonie z 5 letnią gwarancją, więc grubo ponad 4 lata zostały. Jak chcesz to za 250 zł odstąpię razem z wysyłką kurierem.

3 polubienia

Odkopuje temat. Czas przerzucić dane z obu naszych wind na maca. Możecie polecić jakiś dysk?

1 polubienie
3 polubienia