Jaka maska na co dzień?

Nie, bo to nowość. Ale raczej zamówię. Chociaż mam obawy co do tego, jak będzie to wyglądało jak będę miał twarz niezakrytą. Wiadomo - stylowa ponad wszystko. Poza tym oni i tak tam piszą o bakteriach, a nie wirusie. Zakladam, ze do tego drugiego pewnie potrzebne są jakieś study i approval od FDA, ale kto ich tam wie.

A buff to taka firma jak jeep, adidas, czy rollerblade. Wszystkie takie kominy nazywa się buffami, ale OG jest tylko jeden :wink:

a można to w ogóle prać, czy po takim zabiegu straci jony srebra i stanie się po prostu zwykłą maską? :slight_smile:

Wg tego można ale naukowcem nie jestem :smiley:

Maski Uniqlo można prać 20x zanim stracą właściwości;

Update do maseczki Uniqlo: dziś w niej uskuteczniłem 10km i w porządku. Jak przewidywałem - Airism jest bardzo przyjemny dla twarzy i szybko schnie. Przez to że jest więcej miejsca pod nosem, wydychane powietrze nie “ucieka” do góry w takim stopniu jak przy maseczkach które przyjegają ściśle. Specjalnie nie użyłem “magicznego szpreju” żeby sprawdzić czy okulary parują - nadal parują, ale mniej niż przy innych maseczkach. Tak czy inaczej spray jest niezbędny.

Mogę polecić.

Dodatkowo, przypomniałem sobie jeszcze, że kilka osób w rodzinie zakupiło półprzyłbice Vitberg Mini Shield i zachwalają. Dla mnie nie wygląda to jakoś super bezpiecznie, ale ja się nie znam :smiley:
Moja dziewczyna też sobie sprawiła i chodzi w niej na spacery (do sklepu czy komunikacji miejskiej ubiera maseczkę)

Ok, nawet mnie to przekonuje…

nie stracą, a zredukuja się nieznacznie

Według niektórych mądrych głów, przyłbice nie zapewniają prawie żadnej ochrony, o ile nie są stosowane wespół z maseczkami…
Ale jest to sposób przynajmniej wygodny, dla niektórych… Technicznie rzecz biorąc twarz zasłonięta…

¯_(ツ)_/¯

2 polubienia

To zależy o jakiej ochronie jest mowa. Przyłbica czy maseczka ma zatrzymać to co wydostaję się podczas kichnięcia i wydaję się, że to robi, czyli chroni inne osoby przed nami.
Natomiast jeśli chodzi o ochronę nas samych to musimy mieć maseczke i przyłbice żeby się ochronić, ponieważ możemy wdychać cząsteczki lub wchłonąć przez oko.

1 polubienie

Próbowałem różne, ale tylko prawdziwe FFP2 / KN95 / N95 dawały wrażenie, że nie jest to atrapa. W innych albo dziury wokół nosa, albo powietrze zasuwa pod brodą.

Te maski z Uniqlo raczej nie mają żadnych właściwości, które mogły by stracić. One dają tyle co zasłonięcie się t-shirtem – ograniczają rozpylanie, ale raczej to nie osłabnie z czasem. Po prostu po kilkunastu praniach brzegi maski zaczynają się strzępić i wyglądają z prania na pranie coraz gorzej. Ja mam jakichś innych firm ale ten sam rodzaj maski i też niby 20 prań. Faktycznie po kilkunastu praniach brzegi zaczynają wyglądać gorzej.

Coś tam mają co mogą stracić.

Ze strony Uniqlo

We have found that after repeated washing, the BFE rate and particle filtration efficiency, which indicate filter performance, are reduced to 95% and 98% respectively after 20 washes at 40°C. Other functions will not be reduced, but this mask does not have permanent functionality.

1 polubienie

Ja jestem z tej zadowolony:

1 polubienie

Dziś natknąłem się na coś takiego:
https://www.respiro-masks.com/en

Ciekawe jak się sprawdzają. Miał ktoś z nimi do czynienia?

Po kilku praniach, bieganiu i kilkugodzinnych spacerach, mogę z czystym sercem polecić te Uniqlo Airism. Naprawdę spoko.

Dodałbym tylko jedną ‘gwiazdkę’, maseczki są świetne, ale rozmiarówka jest dość mała.
Nie wydaje mi sie, żebym miał wyjątkowo dużą twarz, ale 'L’ka ledwo mi się mieści.
Także oddycha się przez nie dobrze, leżą wygodnie, ale są maławe.

Hmmm… To dziwne. Mnie się od zawsze wydaje że mam większą głowę niż wszyscy + broda i bez problemu. No ale to kwestia natury, z tym się nie wygra.

Sorry za odgrzewanie kotleta. Piotrek, jak ta maska, jesteś zadowolony? Znalazłem u nich takie maseczki ochronne: Maseczki ochronne wielorazowe na twarz profilowane | breezy Są wielorazowe, wydają się spoko, wyglądają nieźle. Ale chętnie zasłyszę opinii użytkownika innego produktu marki ;).

Nie zamawiałem tych, które podlinkowales. Żona nosi te z mojego posta. Bardzo jej odpowiada.
Teraz i tak wychodzę tyle co nic to noszę taką:

https://allegro.pl/oferta/maska-ffp3-maseczka-ochronna-antywirusowa-polska-9525563757?utm_medium=app_share&utm_source=facebook

Dzięki! Rekomendacja żony wystarczy ;). Podobają mi się, sprawdzę je. Jak chcecie mogę napisać o nich parę słów jak dotrą.

2 polubienia

Pamiętajcie na wypadek lotu, że linie wprowadzają nakaz noszenia masek medycznych.

Korzystam z identycznej.

Wg mnie obecnie najwygodniejsza. Jak na moją twarz. Korzystam z płynu - spraju do dezynfekcji po kazdym uzyciu. Polecam.

Robię tak samo. Spray z alkoholu 70% i idzie. Co prawda czasem nie wyschnie dobrze i zostaje taki paskudny posmak, ale przynajmniej jest to dobra maska i wielorazówka. Nie mówiąc o tym, że dzięki pandemii zacząłem chodzić w prawdziwie antysmogowej masce.

1 polubienie