Jaka ergonomiczna myszka pionowa?

Kupiłem Logitech MX Vertical kiedy mój nadgarstek przestawał dawać radę. Po ponad półtorej roku używania mogę spokojnie stwierdzić, że jest już ok, praca nie pogarsza stanu mojej ręki.

1 polubienie

Niezmiennie polecam przetestowanie trackballa.

2 polubienia

Ja miałem zamiar kupić logitech mx vertical a skończyło się na logitech mx ergo (trackball) i polecam :wink:

3 polubienia

Logitech ma na stronie błąd w cenie???

4 polubienia

Nowy Ład, to i cena poszła do góry :wink:

Kupiłem za 450.

1 polubienie

Zrobię darmową reklamę :stuck_out_tongue_winking_eye:

3 polubienia

No biere! Cóż mam zrobić? Dzięx!

1 polubienie

Odkopuję. Miałem okazję dzisiaj używać chwilkę tego gryzonia i nie patrząc na początkowe problemy ze sterowaniem ( pewnie z dwa dni trzeba się przyzwyczajać) to podkładka pod nadgarstek jeżdżąca z całą myszką była dla mnie magiczna. Planowałem nabyć mx Master 3s, ale teraz poważnie zastanawiam się nad takim wynalazkiem.

Ból nadgarstka zaczął ostatnio dopadać i mnie. Myślałem, że po 4 dniowym urlopie bez komputera będzie dobrze, ale po paru godzinach znów odczuwam dyskomfort w nadgarstku. Zastanawiam się pomiędzy trackballem: Logitech MX ergo/M575 a myszką pionową MX Vertical/Lift.

A masz już jakieś doświadczenie używania trackballa? Bo ja na przykład kompletnie się nie mogłem przestawić i po kilku dniach testów musiałem go odesłać. W sumie to najlepiej właśnie tak zrobić, zamówić oba i zostawić sobie to co najbardziej się sprawdzi :sunglasses:
Btw przy myszce pionowej podkładka pod nadgarstek to coś o czym warto pamiętać, bo operuje się nią trochę inaczej niż klasyczną. W mojej pierwszej była ona zdejmowana i nawet zastanawiałem się nad tym żeby ją usunąć bo wydawało mi się że sprawia że myszką struje się minimalnie gorzej. Dopiero gdy musiałem sprawić sobie nową, bo ta stara miała zbyt małe nachylenie, to okazało się że brak podkładki jest problemem bo opieram dłoń na kości która zaczyna mnie po jakimś czasie boleć :unamused: Skończyło się na tym, że używam dodatkowej miękkiej podkładki pod dłoń.

2 polubienia

Po problemach z nadgarstkiem, kupiłem trackballa. Przestawiłem się w 1 dzień i od tamtej pory NIGDY nie miałem już problemów. Polecam całym sercem ale musisz przetestować.

2 polubienia

Ja z tego samego powodu kupiłem Logi MX Ergo i muszę przyznać, że to był najlepszy zakup ostatnich kilku lat. Polecam :slight_smile:

3 polubienia

Ja kupiłem Lifta, ale ona naprawdę jest przeznaczona do osób z mały rączkami. :slight_smile: Jeśli masz długie palce przetestowałbym MX Verticala.

2 polubienia

Od 2 miesięcy mam MX Vertical i jestem zachwycony. Przez kilka pierwszych dni było dziwnie i jeśli się na niego zdecydujesz to miej to na uwadze, że nie raz go przewrócisz chcąc szybko po niego sięgnąć przez to że jest wyższy od zwykłej myszki i do teraz czasami mi się to zdarza. Też miałem różne bóle nadgarstka i od kiedy korzystam z tej myszki nie pamiętam żeby coś mnie kłuło albo żebym odczuwał dyskomfort (przesiadłem się z Logitecha M590). Na początku miałem dylemat między tą myszką a MX Master 3S (ponad tydzień testowałem na przemian z MX Vertical) i pomimo gorszego scrolla, to dla mnie MX Vertical jest dużo bardziej wygodniejszy w korzystaniu.

3 polubienia

Super dzięki za wszystkie odpowiedzi. Ewidentnie inaczej tego nie rozstrzygnę niż zamawiając MX Vertical i Ergo jednocześnie testując obywa rozwiązania przez dwa tygodnie :grinning:

4 polubienia

Ostatnio pojawiła mi się taka reklama:

Gun Mouse autorstwa Ragnoka | Pionowa mysz do gier do strzelanek

1 polubienie

Z pewnością nie jest ergonomiczna :stuck_out_tongue_winking_eye:

1 polubienie

No to mnie też dopadło… trzeba było od konkubiny pożyczyć…

2 polubienia

Trackball! Uwierz, ból znika.

1 polubienie

No myślę właśnie… lubię takie z czapy rozwiązania. Ale chętnie bym przetestował zanim kupię.