Jak usuwać dokumenty i dane z aplikacji na iPadzie?

Ostatnio zdarzyło mi się ściągać sporo plików mojego iPada, jednak regularnie je usuwałem gdy były niepotrzebne, żeby nie zajmowały miejsca. Jakie było moje zdziwienie gdy dzisiaj dostałem komunikat, że nie ma juz miejsca na dysku :dizzy_face: Okazuje się, że w ustawieniach aplikacje pokazują jakąś absurdalną ilość zajmowanego miejsca, mimo, że nie powinno w nich być praktycznie żadnych plików. Np. Google Drive pokazuje prawie 5GB, mimo, że w plikach offline nie ma nic. W jaki sposób mogę wyczyścić te aplikacje bez usuwania ich całkowicie?

Taki offtop: jak pytałem czy iOS nadal to robi to mi ktoś powiedział że “nie, no skądże”. To jedna z przyczyn z których nie znoszę mojego służbowego ajfona.

Ty pytałeś chyba, czy system potrafi wyskoczyć z komunikatem, że masz 90% zajęte przez OTHER.

2 polubienia

U mnie w tej chwili jakieś 80% zajmują aplikacje.
Wszystko było ok, jak nie ściągałem za dużo plików, ale gdy przez ostatni kilka dni bindżowałem sobie mangi i ściągnąłem ich trochę, to nagle zrobiła się taka sytuacja, mimo, że pliki były usuwane na bieżąco :face_with_symbols_over_mouth:

Głupie pytanie, ale musi paść - restartowałeś urządzenie i wtedy sprawdziłeś?

Albo próbowałeś usunąć np. taki Google Drive i zainstalować ponownie, żeby uwolnić miejsce?


Był kiedyś taki sposób, że przy braku miejsca próbowało się pobrać jakąś dużą aplikację/grę/film z AppStore/iTunes Store i iOS sam ogarniał i czyścił taki cache, żeby to zmieścić

Google Drive to zbugowane scierwo. Usuwanie plików niczego nie daje. Jeśli pobierasz do offline to jesteś w D i musisz reinstalować aplikacje.

Zreszta ogólnie z GD najprzyjemniej pobiera się na iOS i iPadOS przez Safari. Nie musisz się o nic martwić, pobierasz sobie w backgroundzie, unikasz tego zapychania dysku i w ogóle och i ach.

Codziennie go wyłączam na noc, więc to nie jest i kwesta restartu.
Tak jak pisałem wcześniej, na GD nie mam żadnych plików offline i poza tym identyczny problem mam z Manga Viewer, powinien zajmować max 3Gb a zajmuje 11…
[edit]
Wywaliłem GD i od razu zwolniło się miejsce. Oczyszczenie cache w opcjach MV też trochę pomogło, chociaż dalej coś jest nie tak, bo zajmuje zdecydowanie za dużo miejsca.

Włączasz na noc ipada? :thinking:

Niestety, ale musiałem zainstalować GD od nowa, bo na safari nie działa jak trzeba :expressionless:

Jasne. Ja mówiłem wyłącznie o pobieraniu plików z GD.

Jak reinstalowałem w końcu Manga Viewer to od razu zwolniło się 9gb.