Jak uchronić się przed zrywaniem terminalu a serverem pod połączeniem SSH?

Wąsy :raised_hands:

pytanko jest jakaś opcja aby do ukończenia polecenia pod SSH, terminal nie musiał być ciągle uruchomiony na lokalnej stacji. Największy mam problem gdy zrywa mi połączenie z serverem a mam uruchomione procesy które trwają dość długo : |

Byłbym wdzięczny za rade :smiley:

Screen albo tmux

3 polubienia

Dzięki za rade :smiley:

Kolega @pgronkievitz wyczerpał temat :slight_smile:

A macie pomysł jak zrobić coś takiego na wspoldzielonym hostingu? Nie mam tam roota, screen i tmux oczywiście nie działają :roll_eyes:

Sesja na screenie na innym serwerze i z niego połączenie do tego shared i z sesji uruchamianie poleceń - wtedy masz niby stałe połączenie, ale możesz się rozłączyć z terminala bo leci to po sesji w screenie :slight_smile:
Trochę naokoło, ale cóż…

Home zrywa automatycznie połączenie po 30 minutach od zalogowania. Obawiam się że takie rzeczy nie przejdą.

A brew nie zainstalujesz bez roota? https://brew.sh I potem stamtąd tmux? Głośno myślę…

1 polubienie

A dla wygody jeszcze można zamiast zwykłego ssh użyć mosh. To plus tmux to jest totalny sztosik, zwłaszcza na niestabilnych łączach

1 polubienie

nie musisz miec roota, mozesz sciagnac binarke, dac jej +x i bedzie smigac. Ewentualnie skompilowac jesli jakims cudem jest dostepny komppilator, i zainstalowac w home katalogu