Jak SSD zew. do backup zdjęć i plików

Co byście polecali z dysków 1TB SSD external? Ma być głównie do przechowywania plików typu zdjęcia. Widziałem samsung t5 i t7, seagate barracuda, teraz jakiś nowy WD, sandisk i crucial. Dysk do MacBooka na usb C, cenowo spora różnica między nimi, między £100 a £200 więc ciężko się na coś zdecydować.

Mam jakiś PNY SSD na USB 3.0 i lubi sie wywalić w trakcie transferu dużej liczby plików, wiec jak coś to nie polecam.

PNY jakoś nie brałem pod uwagę, miałem jakiś pendrive tej firmy kiedyś i też nie był rewelacyjny :slight_smile:

Wszędzie polecają crucial mx500. Sam.czekam na jakąś promke żeby go do Xboxa dokupić.

Mi chodzi o zew. :wink:

Tak wiem że ten też można tak używać ale bał bym się o piny kiedy żona będzie z niego korzystać :wink:

1 polubienie

Są fajne nakładki na dyski wewnętrzne, by zrobić z nich zewnętrzne

Pytanie czy cenowo to nie wyjdzie tak jak dysk zew. na usb C który w razie co podpinam do innego kabelka i trudniej to uszkodzić.

Mam t5 i mogę powiedzieć że jest sztos. Jest szybki i maleńki.
Ale do zwykłego backupu zdjęć wydaje mi się że jest to przerost formy nad treścią.

No właśnie, w obecnych promocjach ceny spoko, ale te bez promocji w nawiasach już przesada dla mnie i pytanie czy nie przerost treści nad formą

T5 - £145 (£190)
Sandisk - £152 (£221) NVMe
Crucial - £149 (£153)
Seagate - £146
WD - £152 (£221) NVMe

Żeby nie tworzyć nowego tematu, właśnie staram się zrobić backup przy użyciu CCC na dysk zewnętrzny i nie bardzo rozumiem dlaczego CCC stara się wypchnąć ponad 3TB jak dysk w MacBooku mam 1TB :thinking:

Ma ktoś jakiś pomysł?
Obraz

Migawki Time Machine traktowane jako osobne instancje, zamiast korzystające ze wspólnego źródła jeśli plik nie uległ zmianie?

Strzelam, ale wygląda mi na coś takiego - normalnie TM dodaje po prostu domowe pliki do backupu z nową datą i bierze starsze ze starszych migawek.