Ja nie wezmę? Czyli historie miłosne i sprzedaż Internetu - #378

Originally published at: Ja nie wezmę? Czyli historie miłosne i sprzedaż Internetu – #378 – YesWas | Podcast

Kliknij tu (https://ywp.pl/nozbe) i skorzystaj z oferty Nozbe dla naszych słuchaczy. Zgarnij darmowe 3 miesiące Nozbe Teams lub Nozbe Personal przy zakupie rocznej subskrypcji. Kupując z tego linku wspierasz swoją produktywność i nasz podcast. Słuchaj także podcastu Nie Ma Biura – czyli podcastu propagującego nowoczesne metody pracy w modelu #NoOffice. (https://ywp.pl/niemabiura)

Kliknij tu (https://www.patreon.com/ywp) i zostań naszym Patronem. Już od 3$/msc wspierasz naszą twórczość i odblokowujesz sobie dostęp do półodcinków After Dark dostępnych tylko dla Patronów.

Porozmawiaj z nami i naszą cudowną społecznością na forum YesWas Podcast (kliknij). Serio, to jedno z takich miejsc, gdzie istnieje kultura wypowiedzi! Gorąco zapraszamy do debaty.

Możesz być z nami w kontakcie także na: grupie na Telegramie, Twitterze i Facebooku.

Prowadzący: Paweł Orzech, Wojtek Wieman, Andrzej Kotarski

Identyfikacja wizualna: Antoni Kwiatkowski

Intro: Breakmaster Cylinder

Do usłyszenia za tydzień!

1 polubienie

Nie no, NeXT to nie było pre-Apple, i nie firma, którą założył Jobs przed Apple – tylko firma, którą założył po tym, jak go “wyrzucili” z Apple (w cudzysłowie, bo formalnie odszedł sam) :sweat_smile: Ale potem, faktycznie, Apple kupiło NeXT, i reszta to już historia :smiley:

3 polubienia

Edit. Nie ma powiadomień w darmowym todoiscie

  • 5 aktywnych projektów
  • 5 współpracowników na projekt
  • Przesyłanie plików do 5 MB
  • 3 filtry
  • Jednotygodniowa historia aktywności

Póki masz premium możesz sobie zrobić na zapas kilka pustych projektów :onion::onion::onion:

Oho, No to tym bardziej rezygnuję! :smiley:

Wstyd się przyznawać, ale…

image

Zrobiłem sobie jak wyszła informacja, że niedługo będą zmiany :sweat_smile:

5 polubień

Cebula na ostro :slight_smile:

Co do powracających zadań i nie odznaczonych podzadan to tick tick ma to rozwiązane jak trzeba.

2 polubienia

@6ghost9 Wojtunio, wielkie dzięki za przesunięcie reklam!
Obiecuje przesłuchać, jak sponsorem będzie bardziej dotyczący mnie produkt.

2 polubienia

Ukłony serdeczne! :slight_smile:

2 polubienia

A propos rezygnacji z todoist, to ja też albo mogę zrezygnować z subskrypcji i mieć utworzone dużo projektów na zaś (subskrypcję mam jeszcze do października), albo mogę się przenieść na zadania w Evernote, z którego korzystam do notatek. I teraz sobie trochę przeglądałem to we wczesnym dostępie i właściwie jest tam chyba wszystko z czego korzystam. Projekty są jako oddzielne notatki, można dawać tagi, daty wykonania, można dać priorytet (mnie wystarczy jeden poziom, 4 poziomy w todoist to dla mnie overkill). Nie ma jednak podzadań i zadań powracających. Nie można też ustawić kilku przypomnień. To są rzeczy, których mimo wszystko będzie mi brakować. No i to automatyczne dodawanie wszystkiego w płynnym zdaniu. Mam czas do października, żeby się zastanowić.

Ja to bym się zastanowił czy tego NFT nie warto zgłębić. Niby sam nie wierzę, że to ma przyszłość, ale pamietam jak słuchałem archiwalnych odcinków i chłopaki olewczo do krypto podchodzili.

Teraz chyba 2/3 ekipy kopie.

Co to za miejsce gdzie @AndrzejKotarski szukał dla siebie słuchawek? Jakieś forum audio?

6 polubień
1 polubienie

Odpowiadam na szaloną niepewność redaktorów. Inne protokoły poza HTTP to choćby FTP czy DNS.

3 polubienia

The-Internet-the-it-crowd-27191791-500-230
I tyle w tym temacie… :wink:

6 polubień

a jeśli chodzi o takie, które serwują nam treść prosto w ryj - gopher (dziadek http) i gemini (to niby ma być taki gopher2)

1 polubienie

Jeszcze Telnet!

2 polubienia

sftp, ssh, ntp, mqtt i masa masa innych. Generalnie prowadzacy troche plywali w sprawach sieciowych ale im wybaczam :wink:

3 polubienia

Kiedyś używałem Nozbe Personal do prywatnych zadań. Potem - po zmianie pracy - przeniosłem się na TickTick i nie żałuję. Ma to,co lubię w tego typu narzędziach: sporą elastyczność. Próbowałem Todoista, ale najbardziej przeszkadzało mi to, że notatki do zadań są tak trudno dostępne.

Natomiast TickTick ma terminy wykonania i przypomnienia, rozbudowane notatki, grupowanie zadań na liście, smart listy, przypinanie zadania na górze listy. A wersja premium ma bardzo przystępną cenę :slight_smile:

4 polubienia

Przepraszam, wprowadsilem was w błąd. Powiadomień jednak nie ma w darmowej wersji.

1 polubienie

@pawelorzech podrzuć plis jakie pianki kupowałeś do airpodsow