iPad Starter Pack

Witam Forumowiczów!

W końcu podjąłem tę decyzję i kupiłem iPada Pro 10,5" z Apple Pencil, głównie w celu używania na studniach i do konsumpcji treści.
Jako, że jestem nowy w iPada proszę o jakieś tips&tricks, must have aplikacje iPadowe i najbardziej przydatne na studia etc.
Chciałbym używać go w setupie takim, że na codzień zabierałbym ze sobą na uczelnię iPada a Macbooka raczej zostawiałbym w domu, podłączonego do monitora.

Z góry dzięki za odpowiedzi!

4 polubienia

Też chętnie poczytam, bo może ktoś mi podpowie jakiś pomysł jak jeszcze lepiej mogę wykorzystać mój setup iPada.

W tym wypadku zainteresuj się (as in: przetestuj) aplikacje do notowania, pakiety biurowe. Tutaj chyba najwięcej możesz zyskać i najwięcej wartości dodanej zgarnąć. Bo oprócz Notatek jest dużo różnych alternatyw (Evernote? Standard Notes? Notability (to jeszcze istnieje?)) gdzie możesz notować, ale też rysować rysikiem.

W przypadku pakietu biurowego - praca na iPadzie na studia będzie bardzo miłym bonusem. Zobacz oczywiście pakiet iWork od Apple bo jest za darmo i działa BDB. Z uczelni pewno masz Office365 - więc sprawdź pakiet Office na iOS. Działa równie dobrze. Jest też opcja google docs - która co prawda iPada wspiera mniej niż bardziej, ale to też jest jakaś opcja. Oraz Agenda.

Popatrz na aplikacje do kalendarzowania, bo to może na studiach się przydać, ale rzuć też okiem na software czysto pod studiowanie: iStudiez Pro for iOS - Best App for Students - pewno jest tego więcej, ale ja akurat nie znam, za krótko studiowałem :slight_smile:

Generalnie - im więcej powiesz o studiach albo o tym co chcesz zrobić i jaki efekt osiągnąć tym łatwiej będzie Ci pomóc

1 polubienie

Do notatek polecam GoodNotes 5, do filmow VLC.