iPad 5-gen / Air 2 w 2022 roku

Mam kilka pytań odnośnie tych iPadów, może ktoś z Was jeszcze z nich korzysta.

Czy wyżej wymienione iPady są warte kupna w 2022? Da się z nich normalnie korzystać na iPados 15 czy raczej dać sobie spokój i szukać czegoś lepszego?

Pytam, bo w okolicy znalazłem 5-gen z cellular i 128 GB za 650 zł.

Mówisz o zwykłym ipadzie 5 generacji - tym z ekranem ze śmietnika? :smiley:
Jeśli tak, to pamiętaj, że to jest sprzęt sprzed pięciu lat, który wyszedł w czasach iOS 11.
To jest ostatni iPad który wspiera iOS15, więc nie spodziewaj się, że to dostanie jakikolwiek update wyżej.

Jak szukasz czegoś do przeglądania neta i filmów to powinno dać radę (tak mi się wydaje), ale ja bym się mimo wszystko w to nie pchał.
No, chyba że szukasz sprzętu dla dziecka, którego nie szkoda rozbić :slight_smile:

1 polubienie

zgadzam się w zupełności - tylko dla dziecka bo w razie czego szkoda znikoma.
Ewentualnie dla starszej osoby, która potrzebuje do YT czy Safari.

Mam gdzieś takiego ipada w szufladzie. Ten sprzęt już baaaardzo mocno trąci myszką.

Tak, chodzi mi o tego iPada. Szukam czegoś taniego z iPadOs 15 i byłem ciekawy czy to w ogóle ma sens. Do końca jeszcze nie wiem dokładnie do czego bym go używał, po prostu chyba mam taką fanaberię, żeby kupić sobie na próbę jakiegoś iPada - do czytania książek/PDF, ewentualnie do jakichś notatek (wiem że nie ma wsparcia pencila) i do jakichś innych pierdół lub wypróbować universal control.

Jak nie będę go używał to najwyżej oddałbym go rodzicom.

Nie chciałbyś sprzedać tego iPada? Jeśli tak, to w jakim jest stanie?

w stanie jest całkiem niezłym ale jego największym problemem jest 16 GB. Żeby go ostatnio zaktualizować to musiałem się sporo namęczyć, żeby pousuwać aplikacje i dane. Nie mam pojęcia jak to by wyglądało teraz.

Nie chcę go sprzedawać bo zawsze to jakiś backup w szczególności do HomeKit jakby coś się stało z  TV.

Mój stary iPad mini2 ma chyba podobne parametry i używa go moja mama. Jedyne na co narzeka, to brak modemu 3G/lte. Do internetu, FB i YouTube wystarczy, ale z nowszymi systemami to już trochę żółwik.

1 polubienie