iPad 10 gen vs Air 5

Szukałem w lupce i widziałem, że nie ja jeden zastanawiam się, którego iPada wybrać.
Otóż ma być to prezent dla żony, czyli głównie oglądanie filmów, i przeglądanie social mediów.
Wiem oczywiście, że Air jest lepszy i ma dużo(?) lepszy procesor, ale czy serio warto dopłacać £220?
Obecnie za zwykłego iPada trzeba zapłacić £380, Air to już £600.
Jaka jest Wasza opinia?

jako, że sam mam Air 4, który jest praktycznie tym samym co 10 (i wybierałem między air 4 i air 5), to powiem tak - moim zdaniem bez sensu. Osobiście do niczego mocy mi nie brakuje, może czasem wkurzam się, że nie mam stage managera, ale poczucie, że by mi się to przydało mam jakoś raz na dwa miesiące i nie częściej

2 polubienia

jeśli żonie nie będzie przeszkadzać kamera w nietypowym miejscu i trochę gorsza jakość wykonania ekranu (brak pełnej laminacji) to ja bym brał iPada 10.
Ja do tej pory mam Aira 3, który służy mi do multimediów, czasem do grania a przede wszystkim jest moim jedynym przenośnym komputerem (z klawiaturą logitech) i ten sprzęt nadal daje rade! Zaczynam zauważać leciwość baterii ale poza tym nie widzę potrzeby zmiany.

1 polubienie

No ja mam 3 właśnie i wciąż jestem zadowolony. Co prawda kupiłem ją kilka tygodni przed wyjściem 4 ale mimo wszystko daje radę.

1 polubienie

Warto dopłacać. Choćby za sam ekran. Brak laminacji = (znacznie) większe refleksy i to okrutne poczucie, że między Tobą a wyświetlaczem jest powietrze (bo jest).

Kiedyś chłopaki z MacGadki nazwali ten wyświetlacz ekranem ze śmietnika i taki właśnie on jest. Jestem przekonany, że właściciele szkolnego iPada poczują się urażeni i będą go bronić, ale nie słuchaj ich.

Idź i pomacaj, nie będziesz miał wątpliwości.

Za sam ekran warto dopłacić, a ile jeszcze jest innych rzeczy.
Głośniki Aira też są znacznie lepsze.

4 polubienia

Z tym ekranem to jest absolutna racja! Ja sam bym nie zrezygnowal z laminacji. Ale probuje wyjsc ze swojej banki bo mam w około ludzi, ktorzy korzystają i sobie chwala. Faktycznie moze nie mieli porownania i/lub im to nie przeszkadza.
Napisalem powyzej ze kwestia tego ekranu musi byc pomijalna - wtedy niewarto doplacac.

4 polubienia

No właśnie to jest to. Jedyne, do czego będzie miała porównanie to mój Air 3, z którego czasem korzysta. A cena jest no kurczę dużo wyższa.

Właśnie na Amazonie znalazłem Air 5 za £520. I robi się problem :sweat_smile:

2 polubienia

No i namówiliście. Dzięki Panowie :flushed:
Muszę teraz zwrócić szybkę do iPada 10, która dziś przyszła.

5 polubień

Bardzo dobra cena, z education discount sa w tej chwili po £609.

1 polubienie

w Lantre w zależności od pojemności (wersja z cellular ofc) są od 2299 zł. Mega dobre ceny tych iPadów są! Ja za swojego 256 GB cell dałem 3279 pln 4 lata temu.

edit. acha - bo to są Air 4 (czego nie piszą w tytule). Myślałem, że skoro to jest APR musi mieć tylko ten asortyment, który jest oficjalnie w sprzedaży.

iPad Air 3 też ma laminowany ekran, więc przy przesiadce z nawet z takiego już paroletniego sprzętu ekran byłby dużym downgradem.

Super cena, gratuluję DOBREGO zakupu!

1 polubienie