iOS v Android - obalamy mity

To ja bym chciał rozwiać kilka wątpliwości dotyczących iOS. Może jak dostanę nowego ajfona to zaryzykuję przesiadkę?

  • Czy nadal jest ograniczenie dla klawiatur firm trzecich (SwiftKey), że mogą mieć maks 2 słowniki/języki podpięte? Potrzebuję polski, angielski, czeski i rosyjski

  • Czy klawiatury firm trzecich ciągle są notorycznie ubijane przez iOS i trzeba wciskać ten klawisz z globem żeby przywrócić ich działanie?

  • Czy iOS nadal generuje niewiadome śmieci widoczne w storage managerze jako “OTHER” i nic się z tym nie da zrobić? (choć w sumie już nie ma 16GB ajfonów to może to przestanie być dla mnie problemem. Korpo sknerstwo i 16GB ajfony :face_with_symbols_over_mouth:)

  • czy nadal nie można instalować apek typu TorSE?

  • czy jak chcę mieć zainstalowaną aplikację dostępną w PL, jeżeli mam sklep ustawiony na CZ to mam jakąś opcję? Czy tylko będę widział “produkt niedostępny w Twoim kraju”?

  • czy mogę mieć dwie instancje whatsappa/telegrama/messengera na jednym telefonie (tzw. parallel apps)?

Rzeczy których wiem, że nie mogę zmienić to oczywiście

Ale z tego co widziałem to same ikony można już zmieniać (nieco naokoło, przez shortcuty ale się da, si?)