Inteligentne kamery oraz zamek do drzwi

Cześć Wąsy :palms_up_together:

poszukuje aktualnie kamery pod dość dużą przestrzeń ( wstępnie trzy kamery pod około 400 metrów kwadratowych )
Zastanawiam się nad Aqarą pod homekit
Jako drugie szukam elektrycznego zamka do drzwi

może macie jakieś doświadczenia albo coś do polecenia : )

zamek: mam tedee i działa idealnie kupowałem w czarny piątek jak jakaś promka bła -10% od gpl.

Z zamkami trzeba uważać, bo jeśli kupisz taki sterowalny przez internet to można się do niego włamać i przesterować po swojemu. Wiem, że Gerda stworzyła całkiem fajnie sterowane zamki łączące się przez bluetooth. BT wymaga jednak praktycznie bezpośredniego dostępu, więc jest dużo bezpieczniejsze.

On the other hand - BT co chwilę ma jakieś problemy z bezpieczeństwem

Niby tak, moim zdaniem jednak istnieje mniejsze ryzyko w obszarze 10 metrów od zamka niż z drugiego krańca internetu.

tedee to wynalazek gerdy, następca gerda locka.
pewnie ze wszedzie mozna sie włamać ale nie popadajmy w skrajna paranoje.
w gerdzie jest 2fa który dużo pomaga w bezpieczeństwie, a brak noszenia kluczy do kwadratu jest mega fajnym rozwiązaniem, tak samo możliwość zdalnego otwarcia drzwi.
ja mam z bramka do homekita i zadowolenie 100. pozatym juz nie musisz pamiętać czy zamknąłeś kwadrat czy nie bo zawsze mozesz sprawdzic, ja sie nawet tego problemu pozbyłem bo mam autolocka po 30 sekundach ustawionego

3 polubienia

Odkopuje, bo chyba najbliższy temat tego czego szukam, a szukam kamer z nvr najlepiej, 4 kamery poe zewnętrzne, do monitoringu przestrzeni do okola domu. Co możecie polecić? Jakiej jakości powinny być, na jakie firmy patrzeć a na jakie nie. Fajne jeśli będą działać z Google home, HomeKit lub home Assistant :thinking:

1 polubienie

wracam do tematu, może ktoś coś jednak doradzi :frowning:

Ja mam taki zestaw, wybierałem te kamery bo zależało mi na doświetlaniu białym światłem

Jedna z kamer glupiala przy przełączaniu mechanicznego filtra IR - po aktualizacji firmware problem póki co nie występuje