Ikona baterii

Witam Nie wiem jak Wam, ale mnie w iphonach z notchem brak jest procentowego wyświetlania stanu baterii (taki jak np. był w starszych iphonach w prawym górnym rogu). Wiem, że widget, że można przeciągnąć palcem itd. ale jako osobie kompulsywnie sprawdzającej stan baterii (przy każdym odblokowywaniu telefonu) przeszkadza, że musze wykonywać dodatkową czynność. I teraz pytanie - czy zna ktoś jakąś aplikację która wyświetla stan baterii na ikonie? Może robić tylko to i może być płatna - byle by była :slight_smile: Pozdrawiam wszystkich.

Chyba się nie uda. Być może jailbrake lub aplikacja na Apple Watch.

Nie testowane:
https://apps.apple.com/pl/app/power-2-for-iphone-and-apple-watch/id1168437992?l=pl

Ewentualnie może jakaś aplikacja z monitorowaniem baterii na IOS wysyła powiadomienia cykliczne i wtedy jak odblokujesz centrum powiadomień na ekranie logowania to zobaczysz to?

Dzięki za odpowiedź Ten Power 2 nie zachęca opiniami :slight_smile: Jeśli istnieje taka aplikacja (która jak piszesz pokazywałaby stan baterii przy odblokowywaniu ekranu) to chętnie skorzystam :slight_smile: - może ktoś jakąś taką zna. Inaczej pozostaje mieć nadzieję, że nowe iphony, które ponoć będą miały mniejsze wcięcia, znajdą miejsce na procentowy wskaźnik… ale to dopiero za pół roku. I to będzie dla mnie powód do zmiany telefonu :slight_smile:

Hmmm, a ja się zastanawiam po co się tak tą baterią martwić. Jeżeli zbyt krótko Ci wytrzymuje i musisz się obawiać, sprawdzać to czas pewnie zmienić telefon.

4 polubienia

można również zmienić baterie! Nie trzeba od razu utylizować telefonu :slight_smile:

Nie, nie wytrzymuje mi zbyt krótko w dodatku kondycja baterii to 100% ja, tak jak napisałem, po prostu kompulsynie sprawdzam stan baterii - nie mogę się z tego wyleczyć :slight_smile: więc chciałbym po prostu mieć to wyświetlane :slight_smile:

Wskaźnik % baterii nie jest prawdziwym odzwierciedleniem stanu baterii. Dodatkowo, obniża żywotność na pojedynczym ładowaniu. Nie potrzebujesz tej informacji (sam miałem taki problem, ale udało mi się wyleczyć)

6 polubień

Potwierdzam, wcześniej za każdym razy go włączałem. Teraz nie ma takiej opcji i okazało się, że można spokojnie żyć bez tego % przy baterii.

4 polubienia

no to mi pomogliście :wink:

1 polubienie

Mnie notch uwolnił od tego, że musiałem wiedziec ile mam procent, a teraz wiem na oko, czy bateria jest bardziej pełna, czy bardziej pusta

Zważywszy ile trzyma 11 Pro na baterii, to nawet ostatnie kilka, czy kilkanaście procent nie jest dramatem, więc wiedza co do procenta jest zwyczajnie zbędna - czasami wręcz po całym dniu używania telefonu się dziwię, że zostało 40-50% baterii…

to nie tak, że nie chcieliśmy - najwidoczniej nie ma na to rozwiązania w postaci aplikacji, której szukasz.

za to jest rozwiązanie w postaci odgórnej motywacji do zmiany przyzwyczajenia, które sam nazywasz kompulsywnym; jednym słowem:

Profit

3 polubienia

Kiedys mialem aplikacje pogodowa, ktora wyswietlala aktualna temperature korzystajac z licznika powiadomien na ikonie. U nas slabo to dzialalo (zima minusa nie widac; w USA na Farenheitach znacznie wiekszy uzywalny zakres byl). Czy Apple zbanowalo takie wykorzystanie tego licznika?

1 polubienie

Ja mam podobnie, zawsze sprawdzam % baterii i lubię wiedzieć czy mam 67% czy 65% baterii ale odkąd mam iPhone z Mitchel to sobie ściągam ten ekran z prawej strony i jakoś daje radę :sweat_smile:

1 polubienie

pocieszyłeś mnie, że nie jestem jedynym “chorym” użytkownikiem :slight_smile:

Nie zbanowało. Fantastical w takiej formie pokazuje aktualną datę, więc jak widać da się to nadal wykorzystać. Zbanowali natomiast możliwość “aktywnych” ikon, bo pamiętam że w którymś z iOS poniżej 9 chyba nawet google kalendarz pokazywał datę na ikonie.

1 polubienie