Grupa wsparcia w ADHD: sekcja zmiany tematu co 30 sekund

dopóki nie ustabilizujesz dawki, to pewnie się to utrzyma, potem jak zawsze - to zależy,
zależy, czy będziesz robił przerwy w lekach, czy będziesz ciągle na maksymalnej pasującej dawce, czy troche poniżej…

u mnie przez początkowe dwa miesiące z ciągłym zwiększaniem dawki (10 → 70mg CR) spadło prawie 5,5 kg, bo skończyło się podżeranie słodyczy późnym wieczorem i fastfoody w ciągu dnia,
ale i zapominałem zjeść obiad, bo nie czułem głodu przez pół dnia w biurze…

stąd też wróciłem nawet do przypominajek o piciu wody, bo to ten sam case…

jak stopniowo schodziłem z dawki, to apetyt nieco wrócił, ale na pewno nie w całości i nie na wszystko

więc na pewno przypomnę się

i dodam

jedz białko!

4 polubienia

można, jeszcze jak <3

Ja dziś na medikinecie i zapomnialam i o jedzeniu i o piciu xD Dopiero zajrzałam na forum i dosłownie ten wątek mi przypomniał xD Dzięki @kamilstec

Edit.

widziałam reklamę tych stoperów na insta, jak kupisz to chetnie uslysze recenzję. Ja mam karton stoperów jednorazowych, bo śpię w nich xD

2 polubienia

u mnie Loopy tak średnio bym powiedział, ale już recenzowałem w Gorzkich

1 polubienie

btw jakby ktoś był chętny i potrzebujący, to mam nieużywany Carry Cord, niedostępny już w ich sklepie, więc poglądowe zdjęcie z neta

to jest jakby smycz, z regulacją, i takim klipsem na końcu, do zawieszenia kejsa z loopami lub samych loopów

kupione w blackfriday, ale oddam za symboliczne grosze
image

2 polubienia

Miałem rację, przyda się. Witajcie moi drodzy :wave:

3 polubienia

Dostałem inne leki i zamieniłem Medikinet (bo miałem na nim tętno 140) na Atofab. Niestety dwa dni i dwa dni jest strasznie, nie czułem się tak źle od bardzo dawna. Nie mam na nic siły, nastroju, jednocześnie chce mi się spać i nie mogę spać. Ciągle czuje jakbym był zestresowany albo gotowy do jakiejś wojny. :roll_eyes::roll_eyes::roll_eyes:

A i jeszcze wcale nie czuję się wyciszony albo że mam więcej miejsca w głowie na myśli. Masakra :frowning:

to był CR czy IR?

Zwykły akurat, może na CR będzie lepiej

A nawet na małych dawkach Medi Ci tak wybijało, czy stopniowo?

Nawet na 5mg miałem godzinę później 120 tętno :confused:

To słabo.
Trzymam kciuki, żeby się znalazł zamiennik działający.

Btw, rozmawiałem wczoraj z lekarzem i mówił, że głupio mu świecić oczami na konferencjach w Europie, jak wychodzi, że w Polsce jest dekstroamfetamina niedostępna, tylko metylo/atomo.

2 polubienia

nie jestem lekarzem i nie będę dyskutował z ich decyzjami,
z jednej strony dobrze, że reakcja jest szybka, atomo jest łagodniejszym lekiem niż Medi, z drugiej strony spodziewałbym się zmiany IR na CR, bo to jest łagodniejsza postać Medi, a chyba nie zdążyłeś brac go tak długo, żeby ustalić dawkę i/lub przeczekać skutki uboczne

ja takie 5mg IR dorzucam wieczorami jak mam mocny zjazd na koniec działania metylo, bo IR rzeczywiście działa bardzo szybko i wypłaszcza ten spadek skutecznie

ja startowałem od CR, skończyłem na Concercie - dużo wolniej się rozkręca, ale i dużo łagodniej schodzi, więc ani tętna over9000 ani zjazdów mocnych już nie mam

dorzucam swój jeden :+1: (drugi potrzebuję do skrolowania social mediów)

3 polubienia

Na medi byłem trzy tygodnie i po dwóch zacząłem czuć bardzo intensywnie efekty uboczne, nawet na najmniejszych dawkach. No nic, czas na kolejną wizytę i kolejne próby…

2 polubienia

Dla Ciebie to niskie, czy wysokie?
Bo dla mnie (jak zacząłem leki brać) to jest niskie.

To ja mam normalnie 70, więc jak leżałem na kanapie i miałem 120, albo stalem w żabce w kolejce i miałem 140 to niefajnie. Szczególnie że to czułem - było mi gorąco, nieswojo, bardzo nieprzyjemnie.

3 polubienia

Medikinet CR

4 polubienia

Kogo z Krakowa polecacie do przeprowadzenia testu na ADHD ?

Polecam Ci Psychomedic.pl

Hej, chciałbym trochę reaktywować ten wątek, bo dość zależy mi na ogarnięciu diagnozy i doboru odpowiedniej terapii. Wiem, że jest grupa na FB o ADHD dla dorosłych, ale za każdym razem albo nie umiem odpowiednio wyszukać postów, albo rozkojarzę się inną treścią albo wywali mnie na główną i będę scrollował jak głupi. W jaki sposób krok po kroku wygląda kwestia podjęcia takiej decyzji od samego początku do stanu po kilku miesiącach, latach po diagnozie?

2 polubienia

Jaką konkretnie decyzję masz na myśli? Diagnozę, terapię, tabletki, miejsce do badania?

1 polubienie