Google Mail vs. Apple Mail

Cześć

Coraz częściej zastanawiam się nad przeniesieniem się (i całego swojego sposobu myślenia) z Google Mail na Apple Mail.
Powodów jest kilka: choćby powiadomienia push, większe bezpieczeństwo, możliwość tworzenia adresów losowych dla mało istotnych stron.
Google pomimo, że nas szpieguje ma jednak baaaardzo fajną rzecz, która odróżnia go od innych skrzynek pocztowych: zamiast tradycyjnych folderów ma etykiety (które udają foldery), dzięki czemu jedna wiadomość może być w kilku “folderach” jednocześnie.
Apple pod tym względem jest bardziej tradycyjne i używa zwykłych folderów (nazwanych skrzynkami).

Jakie są Wasze doświadczenia?

To ja tylko powiem, że ostatnio stałem przed problemem postawienia rodzinnego (@orzech) maila dla rodziny i mimo że miałem iCloud w cenie, to jednak padlo na g suite. Powiedzmy, że usługi nie są najlepszą stroną Apple.

Wiesz - sam mail jako usługa działa dobrze (może nawet lepiej niż Google). Powiadomienia są na pewno szybsze. Ale… Mail to taki stary dobry mail - z folderami, bez możliwości planowania itd…

To co trzeba też oddać googlowi to to ze ich filtry spamowe serio działają super.

1 polubienie

Z kolei w Apple rewelacyjnie działa wypisywanie się z niechcianych newsletterów, jeśli nie mają przycisku “wypisz”. Często wtedy na górze wiadomości wyświetla się komunikat “anuluj subskrypcję”. Jego wciśnięcie powoduje wygenerowanie specjalnej wiadomości do Apple, która skutkuje automagicznie tym, że przestajemy dostawać niechciane wiadomości

1 polubienie

Gmail też to ma:

image

3 polubienia

Naprawdę chciałbym:) była próba podejścia do fastmaila, ale gmail to gmail i ja to zupełnie rozumiem

Ja na razie testuje jedna domenę. Na ten moment mam wrażenie ze apple ma wręcz bardziej restrykcyjny filtr spamowy.

I jest jeszcze jedna kwestia (jeśli dobrze rozumiem jak to działa) - jeśli coś się wykrzyczy na gmail to zawsze po IMAP możesz pocztę przenieść gdzieś indziej. Wydaje mi się ze jak skonfigurujesz na apple to wiadomości nie zostają na Twoim serwerze i nie da się ich przenieść.

1 polubienie

Czyli dokładnie to, czego oczekuję od maila.
Do planowania mam kalendarz i przypomnienia a nie maila :slight_smile:

2 polubienia

Zgadzam się, choć przyznam, że cieszyłbym się bardziej gdyby Apple dodało kilka rzeczy w mailu lub trochę go odświeżyło (i nie mam tu na myśli programów pocztowych, a raczej samej usługi)

W sumie to chyba najbardziej brakuje mi tagów w mailach - skrzynki spoko, ale ostatnio naprawdę dużo zacząłem używać tagów w notatkach i przypomnieniach i mam kilka pomysłów jak mógłbym je wykorzystać w mailach :smiley:

1 polubienie

Bylo w innym watku jak Google zrobilo wszystkich uzytkownikow G Suite. Co za tym idzie mnie rowniez.
Dwa tygodnie szukania i testowania roznych rozwiazan: OVH Exchange, MS 365 Exchange, Purelymail i w koncu iCloud+.
Wybralem na koncu iCloud+ z wlasna domena i poczta. Uslugi Google ktore uzywalem glownie YouTube i kalendarz przenioslem na darmowe konto. Kalendarz ze 4 klikniecia. Filmy na YT i tak mialem w oryginalach wiec opublikowalem raz jeszcze. I tak sa w wiekoszci dla znajomych. (no chyba ze ktoz z Wasaczy ma ochote sobie wyoady na motocyklu poogladac to moge linka wrzucic)
iCloud uzywam okolo miesiaca teraz. Zadnych problemow. Poczta dziala dokladnie tak jak tego oczekuje. Nie wiem co moge jeszcze dodac. Po prostu dziala. Zadnych uwag.
Tak dla siebie zrobilem tez forward wiadomosci na darmowe konto Google, wiec mam w razie czego poczte w dwoch miejscach :wink: Jak jednak postanowie ze iCloud to nie dla mnie. W tym ukladzie przesiadka na innego providera bedzie bajecznie prosta. Cala poczta nadal bedzie w jednym miejscu.

2 polubienia