Google I/O

Zapraszam do dyskusji, ja się jaram jak zwykle

Już zaczynam odliczać czas do zakupu Pixela 6.

1 polubienie

A ja nie wiem co zrobię. Chciałbym Pixela ale w Polsce to nie jest dobry wybór dopóki nie ma normalnej dystrybucji. Telefon na pewno będzie sztosem i cheętnie bym wywalił to gówno, które teraz noszę w kieszeni (tak, dziś dzień hejtu na iPhone 12 mini). Z drugiej strony mam również hejt na google. Ten trwa od dawna. I co ja mam robić? I jeszcze ten nowy ład! Ja pierdolę!

8 polubień

Ja będę zamawiał przez ziomeczka we Frankfurcie. Tak samo zrobiłem z Pixelem 4a.

może nie do koca na temat, ale co generalnie Ci przeszkadza w iPhonie 12 mini? Chcę ten model w przyszłości zakupić, więc jestem ciekawa :slight_smile:

A Google I/O jaram się jako programista Androida - miałam w planach oglądać wszystko jak leci, ale dużo roboty akurat mamy i jeszcze nic nie widziałam :rofl:

2 polubienia

Przyczyna prozaiczna. Nienawidzę pisać na tym telefonie. Klawiatura preinstalowana jest nowotworem a na googlowiej pisanie przy pomocy mazania paluchem jest znacznie gorsze niż na androidzie. Do tego nie da się tak po prostu na życzenie włączyć klawiatury numerycznej w układzie… klawiatury numerycznej. Testowałem sporo innych ale są też złe i nieużywalne. Łapię się na tym, że maili nie piszę z telefonu wcale, z komunikatorów korzystam tylko jak jestem w pobliżu kompa. Odblokowywanie telefonu za pomocą skanera twarzy w dzisiejszych czasach jest złem. To są czasy na odcisk palca i już. I myślę, że jeszcze długo będą. Apple watch nie kupię bo nie chcę tego urządzenia.
I jestem w kropce. Zrezygnowałem z usług google (poza klawiaturą), przerzuciłem się na iPhone, którego nie lubię. JAK ŻYĆ???

Wracaj do Androida. Rozumiem Twój ból bo SwiftKey na iOS nie działa tak jak na Androidzie a to my keyboard of choice.

2 polubienia

absolutnie się co do klawiatury zgadzam :frowning:
Różnica w pisaniu w j. polskim a angielskim jest przeokrutna (na rzecz angielskiej gdzie ładnie podpowiada wyrazy, emotikony…).
Numeryczna to jest nieporozumienie (dlaczego nie może być np. longpress na górnych klawiszach dla numerków?).
Ja się przyzwyczaiłem i nawet daje radę ale wiem, że nawet chwilowe korzystanie z swifta albo gboard spowodowało by nawrót uwierania w bucie…

1 polubienie

Ja dlatego oglądam wszystkie konferencje w skrótach :joy:

Android 12 wygląda tak ciekawie że zastanawiam się nad instalacją na Pixelu mojej dziewczyny

1 polubienie

Polecam microsoft SwiftKey :smiley:

1 polubienie

No nie lubię właśnie. Mam zainstalowane teraz ale źle mi się swype’uje na tym i coś mi układ nie leży do końca. Naprawdę próbowałem.

A w ogóle w iOS mnie teraz trzymają dwie rzeczy:

  • notatki współdzielone z konkubiną,
  • lokalizator, na którym widzę syna.

Obie rzeczy zastępowalne ale wymagające dodatkowych aplikacji. Nie lubię dodatkowych aplikacji.

SwiftKey na iOS ciągle jest wykastrowanym SwiftKey z Androida. Przynajmniej w moim przypadku (4 podpięte słowniki). Nie wiem jak jest teraz ale jak jeszcze używałem iPhone’a to Swift mi się przełączał na klawiaturę iOS z 5x dziennie co mnie doprowadzało do szału.

Google Keep i Google Maps :wink:

Natywne na Androidzie.

Te dodatkowe aplikacje miałaby konkubina nie Ty :wink::joy:

Ale nam tu wyszły gorzkie żale :rofl:

1 polubienie

Niestety, tu masz rację - dwa słowniki max :confused:
A co do swajpowania - na początku miałem trudności, bo układ jest taki … nietypowy, ale po jakimś czasie się przyzwyczaiłem, a że uczy się moich słówek, to teraz jest naprawdę dobrze.
A co do przełączania - niektóre aplikacje nie pozwalają na używanie klawiatur firm trzecich i nie obejdziesz tego - jeśli deweloper tak to wymusi, to będzie tylko systemowa (np. wszystkie moje aplikacje bankowe tak mają).

Mam tak z profilem służbowym na Androidzie. Tylko Gboard. Ale do odpisania na te 10 maili, zupełnie wporzo.

Ona jest gorsza ode mnie. Dla niej istnienie natywnych aplikacji jest problemem.

1 polubienie

In this case pozostaje Ci cierpieć.

1 polubienie

Obejrzalem, fajny skrot. W zasadzie poza kolaboracja z Samsungiem w dziedzinie Wear OS nie ma nic ciekawego.

1 polubienie

Android 12 wygląda ciekawie. Google lens, nowości w mapach. WearOS TBH najmniej mnie zainteresował bo nie jestem targetem.

Tak się zastanawiam czy zegarek Samsung/Google/fitbeat nie będzie może oparty o system Fuschia?

Chrome dostanie wirtualne karty.

Nowe okulary :grinning:

1 polubienie