Fotografia Analogowa

Hey wąsacze, bawi się ktoś analogiem, pochwalcie się jakie macie sprzęty. Ja znalazłem w piwnicy Nikona FG-20 z trzema obiektywami, myśle nad zakupem filmu i pozbawieniem się. Dawajcie Wasze sprzęty.

Super temat. Właśnie uzupełniłem zapas filmów na urlop. W kolekcji mam jeszcze dwa Zenity, Canoneta 28 oraz dodatkowe obiektywy do Canona. Plus tonę bazarowego szrotu od znajomych\rodziny. Planuje niedługo dokupić normalną 50tkę do tego Canona (aktualnie korzystam z przejściówki z Zenitowego M42) oraz małpkę w stylu Olympusa XA albo Nikona L35AF. Trochę marzy mi się średni format ale to już trochę za drogie hobby :frowning:

2lajki

3lajki

Na żywo pewnie ładniejsze te foty. A co do sredniego formatu to drogie te aparaty, wielkie i strasznie brzydkie.

Będę obserwował z zazdrością. Nie mam na to wszystko miejsca w życiu, robię foty tylko telefonem, ale marzy mi się taki zestaw. Marzy mi się fotografia analogowa. Marzy!

2lajki

Multipla też jest brzydka a ludzie kupują :wink:
A tak na poważnie to wygląda sprzętu niekoniecznie odzwierciedla jego możliwości.

1lajk

Masz rację

Podepnę się pod temat. Wczoraj żona kupiła sobie Canona AE1 więc będzie zabawa :wink:

2lajki

Oooo ładna bestia, dużo zabawy życzę.

2lajki

Przyszła zabawka. Czas przypomnieć sobie, jak robić zdjęcia analogiem :wink:

3lajki

Ja mam Zenita 12XP odziedziczonego po moich rodzicach, ale go jeszcze nie używałem bo migawka nie zawsze się domyka, zwłaszcza jak robi się zdjęcie aparatem skierowanym do góry.

W zeszłym roku kupiłem też sobie radziecki dalmierz FED-4. Ale ustawianie na tym ostrości to nie jest najprostsza sprawa. W sumie dopiero jeden film zrobiłem a drugi czeka na dokończenie w aparacie.

Zaś co do samego tytułu wątku, to rok temu dostałem ostry ochrzan od bodaj profesora ASP za słowa “aparat analogowy”. Zrobił mi krótki wykład, że w tych aparatach nie ma nic analogowego a tym bardziej w fotografii na film nie ma nic analogowego i że jest to tylko i wyłącznie fotografia tradycyjna i aparat tradycyjny.

2lajki