Fitbit charge 4 kupować czy czekać na 5?

opłaca się teraz kupować roczną 4 która już nieco staniała do 500 zł. mniej więcej czy czekać na 5 która prawdopodobnie wyjdzie za rok

tak się zastanawiam czy to że teraz firma należy do googla coś zmieni w kwesti 5 conowo ? jakaś lepsza kompatybilność z urządzeniami googla ?

Nie sądzę żeby się coś zmieniło cenowo, a znając google na poprawną integrację z GFit trza będzie poczekać jeszcze z półtora roku. A na porządną integrację i np. GPay jeszcze dłużej.

Ja osobiście w którymś momencie stwierdziłem że Fitbit jest mocno przepłacony (a byłem posiadaczem pierwszego potem Fitbit HR i Fitbit Charge HR 2).

Niby tak i można zrobić to co Ty, czyli wziąć MiBanda. Z drugiej strony FitBit ma jedne z lepszych algorytmów do śledzenia snu, podpowiada co i jak robić, żeby poprawić “parametry” i się lepiej czuć. I podobno to działa.
Tutaj np. test właśnie śledzenia snu: FitBit Charge 4 Ultimate Sleep Test - YouTube
Ogólnie polecam ten kanał, bo gość robi naprawdę spoko analizy porównując opaski z urządzeniami profesjonalnymi, lub pół profesjonalnymi szczególnie w kwestii snu.

Wkurza tylko to, że pomimo wysokiej ceny za część funkcji trzeba płacić w FitBit premium.

2 polubienia

Odkopuje temat, bo nadszedł czas, że chcę kupić fitbita. Który wybrałeś? Charge 4 jest obecnie ok 300 zł tańszy od charge 5 (400 vs 700 zł). Zastanawiam się czy różnica w cenie jest warta funkcji że stresem, lepszego ekranu i czujnika temperatury, bo chyba to są główne funkcje. Ah i podobno 5 jest znacznie wygodniejsza.

Nie czekałem na 5 kupiłem 4, ale gdy bym teraz kupował mocno bym się zastanawiał nad 5.
Możliwe że bym nawet poczekał chwile aż trochę stanieje, albo ostatecznie dołożył, bo jednak przybyło mu funkcji i jeszcze ten wyświetlacz w końcu kolorowy.

Ale nie żałuje, 4 to dalej bardzo dobra opaska, jedyny duży minus to ten czarnobiały wyświetlacz, na tle innych ludzi gdzie większość nosi gorsze tańsze mibandy itd. wyrużnia się jednak ale jest ok.

Może za rok jak troche potanieje 5 to sobie kupie, ale jak by 4 miała kolorowy wyświetlacz to bym ją pewnie trzymał dopóki by dziłała tak myśle.

1 polubienie